Ugody nie ma, jednak będą kolejne rozmowy

Ugody nie ma, jednak będą kolejne rozmowy

Magdalena Uchto

Dziennik Polski 24

Dziennik Polski 24

Miechów. Zarząd Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w Miechowie wstrzymał się z podpisaniem ugody ze starostwem powiatowym.
Jeszcze miesiąc temu przedstawiciele stowarzyszenia deklarowali otwartość w porozumieniu z powiatem. Jak już informował „Dziennik Polski” – zgodnie z wyrokiem sądu I instancji – powiat – z tytułu zaległej dotacji ma wypłacić stowarzyszeniu prawie 700 tys. zł (kwota wraz z odsetkami i kosztami postępowania – red.).

Komisja oświaty apelowała do władz powiatu o zawarcie ugody z PSOUU. Starosta Marian Gamrat informuje, że spotkanie w tej sprawie odbyło się 5 marca.

– W wyniku obopólnej chęci zawarcia ugody sporządzono notatkę, która zawierała uzgodnienia korzystne dla obu stron – zapewnia starosta.

Zgodnie z nimi od 5 marca wstrzymano naliczanie odsetek.
Natomiast te, które już powstały (ok. 198 tys. zł) powiat zobowiązał się wypłacić. PSOUU miałoby je przeznaczyć na budowę dodatkowych pomieszczeń. – O tę kwotę pomniejszona zostałaby wartość zobowiązań, które przekraczają 480 tysięcy złotych. Pozostała suma byłaby podzielona na dwie raty, które miałyby zostać wypłacone w 2015 i 2016 roku – wylicza Marian Gamrat. Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie ugody trafił do porządku obrad ostatniej sesji Rady Powiatu. Jednak, dzień przed sesją, do starosty wpłynęło pismo ze stowarzyszenia. – Znalazła się w nim informacja, że wstrzymuje się ono od zawarcia ugody w związku z nowymi zaistniałymi zobowiązaniami finansowymi – podkreśla starosta.

Podczas sesji wymienił, że w tej kadencji były trzy zobowiązania. W dwóch przypadkach PSOUU je uregulowało, a w jednym sprawa trafiła do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. – Z tej mównicy stwierdzam, że na dziś nie ma żadnych innych zobowiązań. Podczas posiedzenia Zarządu Powiatu powrócimy do rozmów – zaznacza .

Stanisław Ryłko, prezes PSOUU, zapewnia, że stowarzyszenie nie wycofało się z ugody. – Nadal jesteśmy otwarci na rozmowy, ale musimy wyjaśnić jeszcze parę spraw – mówi. Do zakończenia negocjacji nie chce mówić o szczegółach.

Napisz do autora:
magdalena.uchto@dziennik.krakow.pl

Komentarze (3)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
boligłowa

larum grają (gość)

Zgłoś naruszenie treści

oni upadli ale staroście na głowę. Biedaku, biedaku coś pusto na tym deptaku.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
jajca

wp (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3

Przy Sienkiewicza przydałby sie Augiasz.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Niemożliwe

Abnegat (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

Oni w tym stowarzyszeniu chyba na głowę upadli

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo