Ulgi podatkowe dla działalności w ramach Polskiej Strefy...

Ulgi podatkowe dla działalności w ramach Polskiej Strefy Inwestycji w Krakowie i Myślenicach

Zdjęcie autora materiału
Grzegorz Skowron

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Ulgi podatkowe dla działalności w ramach Polskiej Strefy Inwestycji w Krakowie i Myślenicach
Zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego wydał kolejne dwie decyzje na działalność w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Z ulg podatkowych skorzysta spółka CH2M, która rozwinie swoje centrum projektowe w Krakowie oraz firma Petmex Company Krzysztof Napora, która wybuduje zakład produkujący karmę dla zwierząt w Polance w gminie Myślenice.
Ulgi podatkowe dla działalności w ramach Polskiej Strefy Inwestycji w Krakowie i Myślenicach
Krakowski Park Technologiczny wydał w 2018 roku 9 zezwoleń na działalność w specjalnej strefie ekonomicznej oraz 5 decyzji o wsparciu dla przedsiębiorców wydanych na nowych zasadach przyznawania pomocy publiczne w ramach Polskiej Strefy Inwestycyji. Firmy, które otrzymały zezwolenia zadeklarowały nakłady inwestycyjne w kwocie ponad 219 mln zł i utworzenie 122 nowych miejsc pracy, natomiast przedsiębiorcy otrzymujący decyzję o wsparciu zadeklarowali inwestycje w kwocie ponad 276 mln zł i utworzenie 187 nowych miejsc pracy

Jak podkreśla Barbara Wityńska, kierownik zespołu ds. promocnji w KPT, teraz po raz pierwszy została wydana decyzja, która w pełni wykorzystuje możliwości związane ze zmianą przepisów. - Rada Ministrów po 10 latach zdecydowała się na rozszerzenie zakresu usług na jakie przedsiębiorcy mogą otrzymać pomoże publiczną w formie zwolnienia podatkowego. W nowy zakres wchodzą usługi: architektoniczne, inżynieryjne, specjalistycznego projektowania, doradztwa w sprawach środowiska oraz usługi w zakresie firm centralnych – tłumaczy Barbara Wityńska.

Chodzi o zezwolenie dla spółki CH2M sp. z o.o. w ramach nowej inwestycji postanowiła skorzystać z tej możliwości i rozwinąć działalność istniejącego centrum projektowego (tzw. Globalne Centrum) wprowadzając m.in. usługi inżynieryjno-architektoniczne. Globalne Centrum obsługuje poszczególne spółki Grupy Jacobs (do której należy CH2M). Inwestycja zostanie zrealizowana w Krakowie. Firma zadeklarowała poniesienie prawie 40 milionów zł nakładów inwestycyjnych oraz zatrudnienie co najmniej 200 pracowników.

Drugą decyzję otrzymała firma Petmex Company Krzysztof Napora Spółka Jawna. Chodzi o utworzeniu nowego zakładu produkującego karmę dla zwierząt domowych. Inwestycja zostanie zrealizowana w Polance, gmina Myślenice, przedsiębiorca zadeklarował poniesienie kosztów kwalifikowanych w wysokości ponad 7 milionów zł. Petmex działa od 2014 roku i specjalizuje się w produkcji żywności dla psów.

- Wydane decyzje pokazują, że w ramach Polskiej Strefy Inwestycji mogą inwestować zarówno duże jak i małe przedsiębiorstwa. Okazuje się także, że przedsiębiorcy zauważyli korzyści płynące z rozszerzenia przedmiotu inwestycji – zauważa Barbara Wityńska.

POLECAMY - KONIECZNIE SPRAWDŹ:
FLESZ: Koniec z plastikiem - za 3 lata będzie nielegalny

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo