Ultra najlepsza

MZ
Ekipa Ultry. W górnym rzędzie drugi z lewej najlepszy strzelec Robert Krzystyniak. Fot. Maciej Zubek
Zespół Ultry, złożony w większości z graczy na co dzień reprezentujących barwy czwartoligowego Lubania Maniowy, został zwycięzcą pierwszej edycji rozgrywek halowej nowotarskiej ligi open, zorganizowanej przez TKKF Gorce Nowy Targ.

PIŁKA NOŻNA. Zakończyły się rozgrywki w nowotarskiej lidze open

W finale Ultra spotkała się z Copacabną, co nie było zaskoczeniem, bowiem to te zespoły należały do ścisłego grona faworytów blisko dwumiesięcznych zmagań. Obie sprostały wymaganiom i w finale stworzyły przednie widowisko. Po pierwszej połowie wynik był remisowy - 1-1. Na początku drugiej Copacabana objęła prowadzenie. Szybko wyrównującego gola zdobył Robert Krzystyniak, ale za moment odpowiedział Teper. W kolejnych kilku minutach Ultra zdominowała wydarzenia na parkiecie, zdobyła cztery i z wyniku 2-3 "wyciągnęła" na 6-3. W tym czasie Copacabana nie wykorzystała m.in. dwóch tzw. przedłużonych karnych. W końcówce Grzegorz Hajnos zdobył dla niej czwartego gola.

Ultra z rąk prezesa TKKF Gorce Grzegorza Wrony odebrała puchar, a statuetki najlepszych strzelców rozgrywek grupowych trafiły do rąk Roberta Krzystyniaka oraz Adama Hajnosa.

Finał: Ultra - Copacaban 6-4: Mikoś, Sral, Worwa, Krzystyniak, Anioł, Komorek - Kowalczyk 2, G. Hajnos, Teper.

Ultra: Żołądź - Krzystyniak, Komorek, Gąsiorek, Waksmundzki, Anioł, Worwa, Mikoś.

Copacabana: Potoczak - A. Hajnos, G. Hajnos, Żółtek, Kowalczyk, Gogola, Teper, Kikla.

Mecz o 3. miejsce: Podhale Nowy Targ - Mela Team 3-0 walkower. Mecz o 5. miejsce: Wierchy Lasek - Mauritiana 8-6.