Umowa na nadzór nad budową nowego odcinka zakopianki...

Umowa na nadzór nad budową nowego odcinka zakopianki podpisana

Zdjęcie autora materiału
Katarzyna Hołuj

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Umowa na nadzór nad budową nowego odcinka zakopianki podpisana

©wizualizacja

INWESTYCJE. Krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisał dziś umowę na pełnienie nadzoru nad budowę nowego odcinka drogi ekspresowej Lubień-Rabka Zdrój.
Umowa na nadzór nad budową nowego odcinka zakopianki podpisana

©wizualizacja

Będzie on sprawowany przez konsorcjum firm: Drogowa Trasa Średnicowa SA z Katowic, INTEGRAL sp. z o.o. z Katowic i Jerzy Bajer Firma Inżynierska ARCUS z Krakowa, a polegał będzie na zarządzaniu, kontroli i koordynacji całości inwestycji.

Kontrakt obejmuje wspomniany odcinek Lubień – Rabka Zdrój, który na potrzeby realizacji inwestycji został podzielony na trzy mniejsze: Lubień-Naprawa, Naprawa – Skomielna Biała (wraz z budową tunelu) i Skomielna Biała – Chabówka (wraz z budową nowego odcinka drogi krajowej nr 47 klasy GP na odcinku Rabka Zdrój – Chabówka).

jak informuje Iwona Mikrut, rzeczniczka GDDKiA w Krakowie, na 29 czerwca GDDKiA planuje się podpisanie umów, tym razem z wykonawcami dwóch pierwszych odcinków, czyli Lubień-Naprawa i Naprawa-Skomielna Biała. Wybrani zostali: polsko - ukraińskie konsorcjum przedsiębiorstw: IDS-BUD s.a. z Warszawy i korporacja ALTIS-HOLDING z Kijowa (odcinek Lubień-Naprawa mają wybudować za 521 519 095 zł 35 gr.) oraz Astaldi S.p.A z Rzymu (odcinek z 3-kilometrowym, dwukomorowym tunelem wybuduje za 968 871 778 zł 09 gr.).

Firma, która zbuduje trzeci (Skomielna Biała-Chabówka) została wybrana już wcześniej. To Salini Impregilo S.p.A. z Mediolanu. Zaoferowała cenę brutto 615 068 976 zł 27 gr. .

Odcinki przed i za tunelem mają powstać w czasie 22 miesięcy (od podpisania umowy). Budowa tego z tunelem ma trwać dłużej, bo 54 miesiące.

Koszt pełnienia nadzoru wyniesie ponad 27 mln 982 tys. zł.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo