Unia w finale

(PAN)Zaktualizowano
Wczoraj w rewanżowym meczu półfinałowym o mistrzostwo III ligi koszykarzy Korona Kraków pokonała Unię Tarnów 70-66 (20-14, 12-25, 18-15, 16-10). Do finału awansowała jednak Unia, która w pierwszym meczu wygrała różnicą 26 punktów. Punkty: Hajduk 18, Dudzik 17, Sumara 13, Pająk 11, Gjikolli 9, Ostrowski 2 - Dębosz 24, Kopeć 15, Wawrzonek 11, Skowron 6, Ochwat 6, Olesik 4.

III liga koszykarzy

Mecz na początku toczył się pod dyktando Korony, ale na początku drugiej kwarty lepsze wrażenie sprawiali tarnowianie. W drugiej połowie gra była bardzo wyrównana a najczęściej na tablicy pojawiał się remis. Na pół minuty przed końcem było 66-66, ale po udanych akcjach Dudzika i Hajduka Korona zapewniła sobie wygraną i honorowo pożegnała się z rozgrywkami. Pod koniec zawodów groźnej kontuzji złamania żeber doznał jeden z lepszych tego dnia graczy gospodarzy Michał Sumara.
   Na placu boju pozostały Unia i Limblach Limanowa. Zagrają o mistrzostwo ligi dwa mecze: pierwszy w najbliższy weekend w Tarnowie, rewanż za 2 tygodnie w Limanowej.