Unia (z 2 punktami) w finale

STM
Miniony weekend był bardzo pomyślny dla młodych sportowców tarnowskiej Unii. Wczoraj informowaliśmy już o sukcesie koszykarzy, którzy na własnym parkiecie bez problemu zapewnili sobie awans do finału mistrzostw Polski juniorów starszych, równie pomyślne wieści nadeszły również z Olsztyna.

Półfinał MP juniorów w piłce ręcznej

Od piątku do niedzieli z udziałem "siódemki" tarnowskiej Unii, w hali tamtejszej Warmii rozgrywany był półfinałowy turniej mistrzostw Polski w piłce ręcznej juniorów. W pierwszym dniu dowodzeni przez Stanisława Kubalę tarnowianie zmierzyli się z zespołem RTS Radom. Pierwsza połowa tego meczu była w miarę wyrównana, po zmianie stron uwidoczniła się jednak przewaga tarnowian, którzy w końcowym rozrachunku wygrali zdecydowanie 31-24 (13-10). Bohaterem tego spotkania był z pewnością bramkarz Unii Maciej Biel, który obronił aż 5 rzutów karnych. Bramki dla zwycięskiego zespołu zdobywali zaś: Michał Kubisztal 9, Sławomir Kuroś 7, Dominik Surowiec 6, Grzegorz Tokarski 3, Szczepan Greczyński 2, Maciej Kubisztal 2, Paweł Sajdak 1 oraz Jacek Żak 1.
Drugim rywalem tarnowian był zespół Stilonu Gorzów. Podobnie jak w przypadku piątkowego pojedynku, tak i tym razem zgromadzeni w hali kibice, w pierwszej połowie byli świadkami zaciętego spotkania. Druga odsłona przyniosła jednak prawdziwy koncert gry w wykonaniu młodych szczypiornistów Unii. Wystarczy zresztą powiedzieć, że tarnowianie w tej części meczu zdobyli aż 23 bramki tracąc zaledwie 10. Cały mecz podopieczni trenera Kubali wygrali zaś 40-25 (17-15). Najskuteczniejszym zawodnikiem w ekipie Unii okazał się ponownie Michał Kubisztal, który tym razem zdobył 11 bramek. Pozostałe trafienia były zaś dziełem: Dominika Surowca 8, Szczepana Greczyńskiego 6, Macieja Kubisztala 6, Sławomira Kurosia 4, Łukasza Muchy 2, Pawła Sajdaka 1, Grzegorza Tokarskiego 1 oraz Jacka Żaka 1. Na podkreślenie zasługuje także bardzo dobra postawa w tarnowskiej bramce Tomasza Szczyrka, który obronił aż 4 z 7 rzutów karnych.
Po tej wygranej tarnowianie zapewnili już sobie awans do finałowej ósemki. Niedzielne spotkanie z Warmią miało jednak dla nich ogromne znaczenie. Przed jego rozpoczęciem wiadomo było bowiem, że oba zespoły zagrają w turnieju finałowym, do którego przystąpią z zaliczeniem wyniku bezpośredniego meczu z półfinału. Pierwsze trzydzieści minut toczyło się przy przewadze gospodarzy, którzy tę część meczu wygrali 17-13. Szczypiorniści Warmii mieli o tyle ułatwione zadanie, że już w 20 min parkiet po ujrzeniu czerwonej kartki opuścić musiał jeden z podstawowych graczy Unii Sławomir Kuroś. Druga połowa to ambitna pogoń tarnowian za rywalem, uwieńczona końcowym sukcesem. Co prawda szczypiorniści z Mościc dopiero w 50 min - między innymi dzięki bardzo dobrej postawie Macieja Biela - zdołali doprowadzić do remisu, w ostatnich minutach okazali się jednak skuteczniejsi, zwyciężając w końcowym rozrachunku 29-27 (13-17). W spotkaniu tym bramki dla Unii zdobywali: Dominik Surowiec 10, Michał Kubisztal 7, Szczepan Greczyński, Sławomir Kuroś 3, Maciej Kubisztal 2, Grzegorz Tokarski 1 i Jacek Żak 1.
Tarnowianie zakończyli więc turniej bez porażki i, co bardzo ważne, do finałowych zmagań przystąpią z zaliczeniem dwóch punktów zdobytych podczas turnieju w Olsztynie. (STM)