Uniwersjada 2017. Czwarty medal Polaków [PODSUMOWANIE]

pah
Paweł Hochstim
We wtorek na Letniej Uniwersjadzie najwięcej radości polskim kibicom przyniósł srebrny medal Kacpra Majchrzaka na 200 m stylem dowolnym. To pierwszy medal naszych pływaków w Tajpej. Zawodnik KS Warta Poznań okrasił tytuł wicemistrzowski nowym rekordem Polski – 1:46.19. Poprzedni także należał do niego i został ustanowiony w półfinałowym wyścigu na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro

Na słowa uznania zasługuje także Michał Poprawa (AZS AWF Katowice), który zajął szóste miejsce w finale 200 m stylem zmiennym. Z drugim czasem do finału 50 m stylem grzbietowym awansował Tomasz Polewka (AZS AWF Katowice). Blisko awansu do czołowej ósemki na 100 m stylem grzbietowym była Alicja Tchórz (MKS Juvenia Wrocław), która zajęła dziewiątą lokatę w półfinałach. Na trzynastej pozycji swój występ na 200 m stylem zmiennym ukończyła Paula Żukowska (WKS Śląsk Wrocław).

W szermierce tym razem Polakom nie udało się wywalczyć miejsca na podium. W turnieju floretu mężczyzn najlepiej spisał się Bartosz Cegielski (AZS AWF Poznań), który dotarł do 1/16 finału. W szabli kobiet najlepszą z reprezentantek Polski była Martyna Komisarczyk (AZS AWF Warszawa), która odpadła w 1/8 finału.

Koszykarki przegrały swój drugi mecz w grupie C. Polki uległy Amerykankom, faworytkom całego turnieju w Tajpej 53:102.

Wtorek był udanym dniem dla polskich tenisistów ziemnych, którzy wygrali wszystkie spotkania. W singlu mężczyzn Piotr Matuszewski (AZS Poznań) pokonał reprezentanta Libanu w dwóch setach. Justyna Jegiołka (UKS Smecz Leśnica) nie dała szans swojej rywalce z Jordanii, zwyciężając 6:0, 6:1. W turnieju deblowym mężczyzn Kamil Gajewski (Sopot Tenis Klub) i Szymon Walków (Redeco Wrocław) pewnie awansowali do kolejnej rundy po pokonaniu pary z Indonezji 6:1, 6:2. Dwa sety wystarczyły deblowi kobiet – Justynie Jegiołce i Paulinie Czarnik (KS Górnik Bytom) do zwycięstwa z Argentynkami i tym samym Polki zagrają w 1/8 finału.

Bardzo dobrze w fazie grupowej turniejów drużynowych radzili sobie tenisiści stołowi. Polki pokonały 3:0 Kanadyjki. W kolejnym spotkaniu wygrały z faworyzowanym zespołem Singapuru 3:0. Mężczyźni okazali się lepsi od Kanadyjczyków, zwyciężając 3:0. W drugim meczu ulegli Korei Południowej 1:3.

W gimnastyce sportowej w finale wieloboju kobiet na siódmej pozycji uplasowała się Gabriela Janik (CWSZ Zawisza Bydgoszcz).

W podnoszeniu ciężarów w kategorii do 63 kg siedemnaste miejsce zajęła Monika Dzienis (UKS Talent Wrocław).

W taekwondo w rywalizacji kobiet w kategorii do 57 kg piąte miejsce zajęła Patrycja Adamkiewicz (AZS AWF Warszawa), która była blisko awansu do strefy medalowej. Na drugiej walce swój udział w turnieju mężczyzn w kategorii do 68 kg zakończył Jakub Posadzy (UKS TKD Kórnik).

W judo Arleta Podolak (Gwardia Warszawa) odpadła w drugiej rundzie w turnieju kobiet w kategorii do 57 kg. Także na drugiej rundzie swój udział w turnieju mężczyzn w kategorii do 66 kg zakończył Patryk Wawrzyczek (AZS AWF Katowice). Dziewiątą lokatę w kategorii do 73 kg zajął jego klubowy kolega Wiktor Mrówczyński.

W łucznictwie klasycznym zarówno kobiet, jak i mężczyzn reprezentanci Polski zakończyli swój udział w turniejach drużynowych w 1/8 finału.

Materiał oryginalny: Uniwersjada 2017. Czwarty medal Polaków [PODSUMOWANIE] - Dziennik Łódzki