Uniwersjada 2017. Polacy mają już 23 medale [PODSUMOWANIE]

pah
Paweł Hochstim
Starty Polaków na Letniej Uniwersjadzie zmierzają do końca. W niedzielę nasi reprezentanci zdobyli pięć medali. Obecnie z dorobkiem 23 krążków Polacy zajmują 10. miejsce w klasyfikacji medalowej.

Aż cztery medale były dziełem lekkoatletów. Tytuł mistrza Uniwersjady w biegu na 3000 m z przeszkodami wywalczył Krystian Zalewski (UKS Barnim Goleniów, Uniwersytet Szczeciński). Świetnie w konkursie pchnięcia kulą spisały się Paulina Guba (OKS Start Otwock, AWFiS Gdańsk) i Klaudia Kardasz (KS Podlasie Białystok, Politechnika Opolska.). Kardasz w ostatniej próbie poprawiła rekord życiowy i zdobyła srebrny medal. Guba stanęła na trzecim stopdniu podium. Brąz w biegu na 110 m przez płotki wywalczył Damian Czykier (KS Podlasie Białystok, Politechnika Warszawska). Piąta w biegu na 5000 m była Paulina Kaczyńska (WMLKS Pomorze Stargard, Uniwersytet Szczeciński). Pewny awans do finału uzyskała sztafeta kobiet 4x400 m. O wielkim pechu mogą mówić mężczyźni – Michał Pietrzak biegnący na drugiej zmianie doznał kontuzji i Polacy nie ukończyli biegu eliminacyjnego. Prawo startu w jutrzejszym finale 800 m wywalczył Artur Kuciapski (AZS AWF Warszawa, WSEwS Warszawa). Niespodziewanie dziewiąte miejsce zajął Michał Rozmys (UKS Barnim Goleniów, Uniwersytet Szczeciński) i nie powalczy o medal. W porannej sesji eliminacyjnej pewny awans do finału uzyskała sztafeta kobiet 4x100 m. Czas w pierwszej ósemce uzyskała także męska sztafeta 4x100 m, ale Polacy zostali zdyskwalifikowani za przekroczenie toru.

W wyścigu mężczyzn na 10 km na wodach otwartych brązowy medal zdobył Krzysztof Pielowski (MTP Kormoran Olsztyn, UWM Olsztyn). Dziesiąta w rywalizacji kobiet była Joanna Zachoszcz (AZS UWM Olsztyn, UWM Olsztyn).

Ze zmiennym szczęściem w niedzielę startowali badmintoniści. Wszyscy Polacy odpadli z turniejów singlowych. Awans do kolejnej rundy wywalczyły pary mieszane -  Kornelia Marczak (UKS Plesbad Pszczyna, Uniwersytet Opolski) i Krzysztof Jakowczuk oraz Magdalena Witek (SKB Liptol-Malow Suwałki, Uniwersytet Warszawski) i Przemysław Szydłowski (LKS Technik Głubczyce, Uniwersytet Opolski). W następnej rundzie zagrają także polskie deble - Magdalena Witek i Kornelia Marczak oraz Mateusz Biernacki (UKS Hubal Białystok, AWF Warszawa) i Przemysław Szydłowski.

W tenisie stołowym w 1/16 finału gry deblowej mężczyzn odpadli Michał Bańkosz (LKS Odra Maertaco Miękinia, UE Wrocław) i Piotr Chodorski (KS Spójnia Warszawa, PWSZ Leszno).

W turnieju golfistów ze względu na intensywną burzę odwołano czwarta rundę i za ostateczne uznano wyniki po trzeciej rundzie. Tym samym najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był Jan Szmidt (Toya Golf&Country Club Wrocław, WSB Wrocław), który w turnieju mężczyzn zajął 21. miejsce.

Materiał oryginalny: Uniwersjada 2017. Polacy mają już 23 medale [PODSUMOWANIE] - Dziennik Łódzki