Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Urodziny szkoły

SYP
KLUCZE. Przemarszem uczniów, nauczycieli i gości do kościoła parafialnego w Kluczach rozpoczęły się wczorajsze uroczystości 105-lecia Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach.

Uczniowie kluczewskiej podstawówki świętowali jubileusz 105-lecia szkoły. Fot. Jacek Sypień

Po mszy koncelebrowanej przez biskupa sosnowieckiego Grzegorza Kaszaka uczestnicy wrócili do szkoły, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

Młodzież ustawiła się pod szkolną izbą pamięci Jana Pawła II, gdzie wójt Małgorzata Węgrzyn oraz Marek Ściążko, prezes kluczewskiej firmy Kimberly Clark odsłonili pamiątkową tablicę ufundowaną przez kluczewską papiernię. Tablicę poświęcił bp Grzegorz Kaszak. Na wykonanej z mosiądzu tablicy, widnieje podobizna Jana Pawła II i napis "105-lecie Szkoły Podstawowej Im. Jana Pawła II w Kluczach". Pod spodem wizerunek szkoły oraz motto "Wy jesteście nadzieją świata" z podpisem Jana Pawła II. Poniżej herb gminy Klucze i data.

Po powitaniu gości przez dyrektor szkoły Małgorzatę Curyło i oficjalnych przemówieniach przedstawiono historię szkoły oraz prezentację multimedialną pokazującą jej dzień dzisiejszy. Po występach artystycznych uczniów i absolwentów, wręczono statuetki "Przyjaciela szkoły" biskupowi Kaszakowi, władzom gminy oraz darczyńcom i sponsorom. Święto szkoły było okazją do podsumowania trwających cały rok imprez i konkursów związanych z jubileuszem. Dlatego uroczyście wręczono nagrody laureatom konkursu literackiego " O szkoło ma - wspomnienie błękitnego mundurka" oraz konkursu na folder "Ile prawdy jest w legendach i podaniach o Kluczach". Po części oficjalnej, zaproszeni goście zwiedzali szkołę i wpisywali się do księgi pamiątkowej. Po południu odbyło się spotkanie absolwentów i nauczycieli połączone ze zwiedzaniem szkoły, oglądaniem wystaw i gazetek szkolnych, a wieczorem bal absolwentów.

Warto przypomnieć, że dzieje szkolnictwa w Kluczach sięgają 1904 roku, kiedy to niemiecki przemysłowiec Karol Mauve, właściciel miejscowej papierni utworzył w budynku dworskim szkołę jednoklasową. Obecnie do kluczewskiej podstawówki uczęszcza 330 uczniów.

(SYP)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski