Urszula Radwańska zagrała w finale [WIDEO]

(TOK, AIP)
Radwańska w finale turnieju w Stambule. "Oby to było jej przełamanie, stać ją na czołową 50 rankingu" Foto Olimpik/x-news
Tenis. Młodsza z sióstr Radwańskich nie wykorzystała drugiej szansy na triumf w turnieju WTA. Tym razem nie dała rady w Stambule. W Bastad wygrał za to Kubot.

Urszula Radwańska w ostatnim meczu zagrała z najniżej sklasyfikowaną rywalką, z którą jej przyszło rywalizować w Stambule. Była nią Łesia Curenko - 71. miejsce w światowym rankingu. Ukrainka wygrała jednak 7:5, 6:1 i to ona cieszyła się z pierwszego triumfu w turnieju WTA.

Mecz mógł się inaczej potoczyć, bo w pierwszym secie przy stanie 5:4 Polka miała trzy setbole. Curenko wyszła z tej opresji, wygrała pierwszą partię i poszła za ciosem.

W drugim secie prowadziła 4:0 i dopiero wtedy Radwańska zdobyła gema. Ukrainka wykorzystała pierwszego z trzech meczboli. W sobotę w półfinale Polka wygrała ze Słowaczką Magdaleną Rybari-kovą 6:3, 4:6, 6:3. Urszula poprzednio w finale grała w 2012 roku, przegrywając w holenderskim Den Bosch z Rosjanką Nadieżdą Pietrową 4:6, 3:6.

Łukasz Kubot i Jeremy Chardy wygrali turniej ATP w szwedzkim Bastad. W finale debla pokonali Kolumbijczyków Juana Sebastiana Cabala i Roberta Faraha 6:7(6), 6:3, 10-8.

Turniej rozgrywany był na kortach ziemnych. Kubot i Chardy byli rozstawieni z jedynką. Ich rywale z dwójką. Finał był kilka razy przerywany z powodu deszczu.

Dla 33-letniego polskiego tenisisty to drugi tytuł w tym sezonie. Wcześniej w duecie z Ivo Karloviciem wygrał turniej w Den Bosch. Natomiast dla Francuza to pierwsze zwycięstwo od 2012, gdy był najlepszy w Stuttgarcie. Jego partnerem był wtedy Kubot.