Uruchamiają nowe połączenie lotnicze z Krakowa

Uruchamiają nowe połączenie lotnicze z Krakowa

Zdjęcie autora materiału
Arkadiusz Maciejowski

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Uruchamiają nowe połączenie lotnicze z Krakowa

©fot. materiały prasowe

Od 25 lutego przyszłego roku Boeingami 737 MAX 8 LOT-u będzie można dotrzeć z Krakowa do Tel Awiwu. Połączenie uzupełni istniejącą ofertę rejsów z Warszawy i portów regionalnych. Bilety są od dziś dostępne w sprzedaży.
Uruchamiają nowe połączenie lotnicze z Krakowa

©fot. materiały prasowe

Połączenia z Krakowa do Tel Awiwu mają odbywać się dwa razy w tygodniu, a rozkład będzie się różnił w poszczególnych tygodniach. Do Izraela pasażerowie będą mogli dotrzeć w każdy wtorek oraz w środę lub czwartek (w zależności od tygodnia). Z Tel Awiwu do stolicy Małopolski samoloty wystartują w poniedziałki oraz we wtorki lub środy. Wszystkie rejsy docelowo obsługiwane będą najnowocześniejszymi samolotami wąskokadłubowymi Boeing 737 MAX 8.

Nowe połączenia to odpowiedź na rosnącą popularność Izraela wśród polskich turystów. „Uruchomienie rejsów do Izraela nie tylko z Warszawy, ale też z kilku portów regionalnych okazało się dobrą i przemyślaną decyzją. Od co najmniej roku Izrael to jeden z najchętniej odwiedzanych przez Polaków kierunów wypoczynkowych i to przez cały rok. Cieszymy się, że możemy do tej oferty dziś dodać również połączenie z Krakowa, największego portu regionalnego w Polsce – mówi Rafał Milczarski, prezes LOT-u.

„Zróżnicowana siatka połączeń oferowanych przez dwudziestu trzech przewoźników jest atutem Małopolski i Krakowa. Do Gdańska, Warszawy, Chicago i tegorocznej nowości – Budapesztu - dołącza piąty kierunek oferowany przez LOT: Tel Awiw – powiedział Radosław Włoszek, prezes Zarządu Krakow Airport. - Popularność Tel Awiwu wśród Małopolan oraz Krakowa wśród mieszkańców Izraela sprawiły, że już trzech przewoźników oferuje połączenia na tej trasie” – dodał.

CZYTAJ WIĘCEJ: Fantastyczny rekord Kraków Airport. Nowe kierunki z krakowskiego lotniska

Swoją wysoką pozycję Izrael zawdzięcza różnorodności, dobrej infrastrukturze i pogodzie, która sprzyja zwiedzaniu i wypoczywaniu niezależnie od pory roku. Lotnisko w Tel Awiwie znajduje się w sercu głównych atrakcji Izraela – blisko tętniącego życiem, rozrywkowego centrum Tel Awiwu, jak też pełnej zadumy i ważnej dla dziedzictwa historycznego i religijnego Jerozolimy. Tel Awiw jest też najlepszym punktem wypadowym do wyjazdów nad morza: Martwe, Śródziemne i Czerwone.

LOT konsekwentnie rozwija siatkę połączeń regionalnych. Pasażerowie mogą dziś latać do Tel Awiwu z Warszawy, Gdańska, Wrocławia, Poznania, Lublina i Rzeszowa. Oprócz tego przewoźnik sprzedaje bilety na własne rejsy z Krakowa do: Gdańska, Warszawy, Budapesztu i Chicago (od początku lipca dwa razy w tygodniu), z Rzeszowa do Newark, z Poznania, Bydgoszczy i Olsztyna do Lwowa, z Bydgoszczy do Kijowa i z Katowic do Turynu.

LOT ma dziś w swojej rozkładowej ofercie 102 połączenia, co oznacza, że od 2015 r. przybyło ich 61. W tym czasie polski przewoźnik zaczął latać m.in. z Warszawy: do Los Angeles, Newark, Seulu, Tokio, Singapuru i Astany oraz z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago.

ZOBACZ KONIECZNIE:

Komentarze (3)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
chodzi raczej o żydów z izraela

najnowocześniejsze samoloty dla tel awiwu (gość)

Zgłoś naruszenie treści

oni mają doskonale spersonalizowane przez LOT połączenie z Krakowem . Dla tych z Krakowa co wcześniej tam przylecieli z izraela . Można i tak tłumaczyć, jednym słowem mieszkańcy izraela cieszą się...rozwiń całość

oni mają doskonale spersonalizowane przez LOT połączenie z Krakowem . Dla tych z Krakowa co wcześniej tam przylecieli z izraela . Można i tak tłumaczyć, jednym słowem mieszkańcy izraela cieszą się na to połączenie . Rosnące zainteresowanie kolejni po Warszawiezwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
mają Krakusy wesoło i światowo bo

ogłuszający ryk silników samolotów co 5 minut przez całą dobę (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

nie dający wypocząć i porządnie się wyspać...!!!!!!!!!!!!

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
"Wąskokadłubowe"?

Zgłoś naruszenie treści / 1

Przecież ten typ samolotu ma siedzenia ustawione 3+3, więc trudno nazwać kadłub wąskim. Proszę porównać do Embraera170 (czy 190) (siedzenia 2+2 z dość wygodnym przejściem), podobnie TU134 (2+2 a...rozwiń całość

Przecież ten typ samolotu ma siedzenia ustawione 3+3, więc trudno nazwać kadłub wąskim. Proszę porównać do Embraera170 (czy 190) (siedzenia 2+2 z dość wygodnym przejściem), podobnie TU134 (2+2 a przejście węższe niż w Embraerze), czy jeszcze nie tak dawno eksploatowanego przez LOT Embraera 145 (układ siedzeń 2+1). Może Boeing ma wąski kadłub w porównaniu z wielkimi transatlantyckimi Boeingami (np. Dreamlinerem), ale tamte samoloty są ogólnie znacznie większe. zwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Polecamy

NAUCZYCIEL ROKU | Trwa głosowanie

NAUCZYCIEL ROKU | Trwa głosowanie

Gigantyczna galeria handlowa rośnie w Wieliczce [ZDJĘCIA]

Gigantyczna galeria handlowa rośnie w Wieliczce [ZDJĘCIA]

Tak kiedyś wyglądało leczenie w szpitalach [ZDJĘCIA]

Tak kiedyś wyglądało leczenie w szpitalach [ZDJĘCIA]

Niesamowite zdjęcia Krakowa z lat 70!

Niesamowite zdjęcia Krakowa z lat 70!