Urwały seta liderowi

GM
Siatkarki Skawy Wadowice spisują się ostatnio nieźle, ale w meczu z liderem trzecioligowych rozgrywek, Wisłą II Kraków, walczyły tylko o honor. Przegrana, która była wkalkulowana w "rozkład jazdy" wadowiczanek, skomplikowała trochę ich sytuację w tabeli.

Skawa Wadowice w III lidze siatkarek

W pierwszym secie wadowiczanki zaskoczyły gospodynie determinacją i dlatego udało im się wygrać 25-22. W kolejnych partiach wiślaczki wyciągnęły wnioski, wskazując Skawie jej miejsce w szeregu. - Gdybyśmy zagrali tak, jak w pierwszym secie, wynik mógłby być bardziej honorowy. Rywalki bezlitośnie wykorzystały nasze błędy - mówi Andrzej Gawroński, trener wadowickich siatkarek.
   Po tej porażce sytuacja Skawy nieco się skomplikowała. Wadowiczanki mają tylko punkt więcej od przedostatniego Maratonu Krzeszowice, który rozegrał mecz mniej. Trener Skawy wierzy jednak, że w kolejnych spotkaniach jego podopieczne zagrają lepiej. Dziś pewne jest, że do IV ligi spadą rezerwy Sandecji. Wiele zależy jednak od rozstrzygnięć z wyższych ligach i niewykluczone, że z rozgrywkami pożegna się także przedostatni zespół w tabeli.
   Wisła II Kraków - Skawa Wadowice 3-1 (22-25, 25-13, 25-20, 25-17).
   Skawa: A. Widlarz, M. Widlarz, Świątek, Gigoń, Wysogląd, Nowak oraz Prorok (libero).