Uryga: Sarki dał dobrą zmianę

Piotr Tymczak
Pomocnik "Białej Gwiazdy" nie był zadowolony ze swojej gry w Bydgoszczy

Defensywny pomocnik Wisły Kraków Alan Uryga przyznaje, że w piątkowy mecz „Białej Gwiazdy” z Zawiszą w Bydgoszczy przypominał sinusoidę. Wiślacy prowadzili, później górą byli gospodarze, ale w końcówce krakowianie przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę.

- W końcowym rozrachunku wszyscy cieszymy się ze zwycięstwa, bo wiedzieliśmy, że to będzie ciężki mecz – podsumował Uryga. - Przeważnie w Bydgoszczy Wiśle się ciężko grało. Do tego tym razem dodatkową motywacją rywali było to, że po raz pierwszy poprowadził ich nowy trener Mariusz Rumak – dodał wiślak.

Uryga zszedł z boiska w 68 minucie. Zastąpił go Emmanuel Sarki. - Myślę, że o mojej zmianie w drugiej połowie zadecydował wynik spotkania. Przegrywaliśmy 1:2, trener chciał wpuścić ofensywnego zawodnika. To podziałało, bo bardzo dobrą zmianę dał Emmanuel Sarki. Ze swojego występu nie jestem zadowolony. Zawisza miał pomysł na grę. Boczni pomocnicy schodzili do środka, robili przewagę, dawaliśmy się za często „wyciągać”, odległości między naszymi strefami były za duże, a to tylko nakręcało rywali. Najważniejsze jednak, że wygraliśmy i nadal jesteśmy niepokonani – podsumował Uryga.