US Open. Radwańska zagra z Putincewą

(krzyk)
Agnieszka Radwańska
Agnieszka Radwańska Facebook
Czwartkową sesję wieczorną na korcie numer 17 w Nowym Jorku zakończą Agnieszka Radwańska i Julia Putincewa. Polka zagra z reprezentantką Kazachstanu po wygranej w pierwszej rundzie z Chorwatką Petrą Martić 6:4, 7:6 (3).

Nadspodziewanie trudne okazało się pierwsze spotkanie Radwańskiej w wielkoszlemowym turnieju na twardych kortach Flushing Meadows (pula nagród dla kobiet - 20 mln dolarów). Mecz trwał 83 minuty, a rozstrzygnięcie w drugim secie zapadło dopiero w tie-breaku. Niezwykłe było to, że krakowianka zaserowała aż siedem asów. Pojedynek z uwagi na deszcz został przełożony z wtorku na środę. - Mecze pierwszej rundy często są trudne. Pamiętam Petrę z Wimbledonu, gdzie zagrała bardzo dobrze. Musiałam więc dać z siebie 100 procent, aby odnieść zwycięstwo - przyznała Isia.

12. występ w US Open okazał się zwycięski, dzięki czemu potwierdziła zasadę, zgodnie z którą nigdy na nowojorskich kortach nie odpada w pierwszej rundzie. Cel w tym roku jest jednak ambitniejszy - po raz pierwszy w Nowym Jorku awansować przynajmniej do ćwierćfinału.

Putincewa, jej najbliższa rywalka, pokonała w pierwszej rundzie Rosjankę Sofję Żuk 7:6(3), 6:3. Niespodzianką jest odpadnięcie Dunki Karoliny Woźniackiej, która przegrała 2:6, 7:6(5), 1:6 z Rosjanką Jekateriną Makarową w drugiej rundzie.

Julia Görges (Niemcy, 30) - Saisai Zheng (Chiny) 6:2, 6:1
Magdalena Rybarikova (Słowacja, 31) - Kristyna Pliskova (Czechy) 7:6(4), 7:6(3)
Jekaterina Makarowa (Rosja) - Karolina Woźniacka (Dania, 5) 6:2, 6:7(5), 6:1
Sloane Stephens (USA) - Dominika Cibulkova (Słowacja, 11) 6:2, 5:7, 6:3
Donna Vekić (Chorwacja) - Shuai Peng (Chiny, 22) 6:0, 6:2
Carla Suarez (Hiszpania) - Mirjana Lucić-Baroni (Chorwacja, 29) 4:6, 7:6(4), 6:2
Maria Sakkari (Grecja) - Arina Rodionowa (Australia, WC) 7:5, 6:3
Ashleigh Barty (Australia) - Alaksandra Sasnowicz (Białoruś) 6:1, 7:6(7)
Aleksandra Krunić (Serbia) - Ajla Tomljanović (Australia) 6:3, 6:2

[*]Święcicki: Piotr Zieliński jest piłkarzem o zdolnościach fenomenalnych