USA nałożyły sankcje na Rosję z powodu próby otrucia...

USA nałożyły sankcje na Rosję z powodu próby otrucia Siergieja Skripala. Czego będą dotyczyły?

Aleksandra Gersz AIP

Polska

Aktualizacja:

Polska

USA nałożyły sankcje na Rosję z powodu próby otrucia Siergieja Skripala. Czego będą dotyczyły?

©Sergey Guneev/Sputnik/EAST NEWS

USA nałożyło na Rosję sankcje. To z powodu próby otrucia byłego rosyjskiego agenta Siergieja Skripala i jego córki Julii nowiczokiem. Kreml wciąż zaprzecza, że przeprowadził zamach na swoich obywateli.
USA nałożyły sankcje na Rosję z powodu próby otrucia Siergieja Skripala. Czego będą dotyczyły?

©Sergey Guneev/Sputnik/EAST NEWS

W opublikowanym w środę oświadczeniu Departament Stanu poinformował, że „na mocy ustawy o kontroli broni chemicznej i biologicznej oraz o jej eliminacji w działaniach zbrojnych z 1991 roku [USA] uznały, że rząd Rosji użył broni chemicznej lub biologicznej z naruszeniem prawa międzynarodowego przeciwko własnym obywatelom”.

Sprawa dotyczy „użycia środka paralityczno-drgawkowego typu nowiczok wobec byłego rosyjskiego i brytyjskiego agenta Siergieja Skripala oraz jego córki Julii w marcu tego roku w Salisbury w Wielkiej Brytanii. Obojgu udało się przeżyć, a Londyn oskarżył o atak Kreml, czemu ten wciąż zaprzecza.

PRZECZYTAJ TEŻ: Rubel rosyjski traci z powodu kolejnych sankcji

W związku z ustaleniem, że faktycznie użyto nowiczoka, Stany Zjednoczone nałożyły na Rosję sankcje. Jak poinformował Departament Stanu w środowym oświadczeniu, pierwsza ich grupa wejdzie w życie już 22 sierpnia. Sankcje będą nałożone na eksportowane do Rosji urządzenia elektroniczne oraz technologiczne, które mają zastosowanie militarne i szczególne znaczenie dla bezpieczeństwa narodowego. USA ostrzegło również, że jeśli w ciągu 90 dni Rosja nie zapewni, że nie użyje w przyszłości broni chemicznej oraz nie zgodzi się na inspekcję ONZ, na kraj zostaną nałożone „bardziej drakońskie” sankcje.

Z decyzji USA zadowolenie wyraziła już Wielka Brytania. Z kolei władze Rosji oskarżyły Amerykanów o brak „jakichkolwiek faktów i dowodów”. Z powodu nałożenia na Rosję sankcji od środy znacznie spadła wartość rubla.

Źródło: RUPTLYPOLECAMY:


Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Recepta

trutka (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Sankcje to na Rosję dobre rozwiązanie pod warunkiem , że równocześnie czynimy zbrojenia !! A więc sankcje i zbrojenia , zbrojenia i sankcje aż do skutku tzn. do upadku na przysłowiowy pysk tego...rozwiń całość

Sankcje to na Rosję dobre rozwiązanie pod warunkiem , że równocześnie czynimy zbrojenia !! A więc sankcje i zbrojenia , zbrojenia i sankcje aż do skutku tzn. do upadku na przysłowiowy pysk tego kolosa na glinianych nogach jakim jest Rosja .zwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo