USA: Uczyli dzieci obsługi broni palnej, by przeprowadzały...

USA: Uczyli dzieci obsługi broni palnej, by przeprowadzały ataki w szkołach. Służby rozbiły nielegalne obozowisko w Nowym Meksyku

x-news

Polska

Aktualizacja:

Polska

11 dzieci głodzonych w prowizorycznym obozowisku na pustkowiu w Taos, w stanie Nowy Meksyk było szkolonych z obsługi broni palnej, by przy jej użyciu przeprowadzać ataki w szkołach - oświadczył prokurator, informując sąd o ustaleniach ze śledztwa. W obozowisku, do którego 3 sierpnia wkroczyła policja, zatrzymano dwóch dorosłych mężczyzn i trzy kobiety. Wszystkim postawiono zarzuty znęcania się nad dziećmi.
Służby weszły na teren posesji po tym jak otrzymały wiadomość o treści "Głodujemy, potrzebujemy jedzenia i wody". Najmłodsze z przetrzymywanych na posesji dzieci ma rok, najstarsze 15 lat. Cała grupa przebywała tam najprawdopodobniej od kilku miesięcy. Żyła w fatalnych warunkach - bez dostępu do bieżącej wody i elektryczności. Na farmie odkryto też zwłoki chłopca.

Nie wiadomo, od jak dawna istniało obozowisko.
Policja wkroczyła tam w piątek 3 sierpnia w związku z poszukiwaniami trzyletniego Abdula-Ghani Wahhaja. Chłopiec zaginął w ubiegłym roku z Jonesboro w stanie Georgia, a o jego uprowadzenie podejrzewany był ojciec, 39-letni Siraj Wahhaj. Media spekulują, że odnalezione ciało może należeć do poszukiwanego chłopca.

Znalezione dzieci w wieku od 1 do 15 lat zostały przekazane pracownikom opieki społecznej. Były wygłodzone i brudne. Oprócz dzieci mieszkały także trzy kobiety. Kobiety uważa się za matki wszystkich dzieci.

Prokurator Donald Gallegos oświadczył, że wszystkie pięć dorosłych osób zatrzymanych w obozowisku usłyszało ponadto 11 zarzutów znęcania się nad dziećmi. Grozi im za to do trzech lat więzienia oraz grzywna w wysokości 10 tysięcy dolarów. Gallegos nie wykluczył jednak, że w toku dalszego śledztwa postawione zostaną kolejne zarzuty.


US CBS/x-news

POLECAMY:


Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
!

Janczyk (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2

Żadnych muzułmanów w Polsce !! Nigdy !

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo