Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Utalentowany 12-letni saksofonista ma szansę koncertować w nowojorskiej Carnegie Hall. Trwa zbiórka na wyjazd Igora do USA

Jolanta Białek
Jolanta Białek
Wybitnie utalentowany 12-latek został zaproszony do występu w jednej z najbardziej prestiżowych sal koncertowych świata - w Carnegie Hall w Nowym Jorku. Trwa zbiórka funduszy na wyjazd Igora do USA
Wybitnie utalentowany 12-latek został zaproszony do występu w jednej z najbardziej prestiżowych sal koncertowych świata - w Carnegie Hall w Nowym Jorku. Trwa zbiórka funduszy na wyjazd Igora do USA fot. archiwum prywatne
12-letni Igor Chyrc, mieszkaniec podkrakowskich Niepołomic, uczeń Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Karłowicza w Krakowie, ma wielki talent muzyczny. Gry na saksofonie uczy się zaledwie od 2,5 roku, a jest laureatem 35 konkursów, czyli wszystkich, w których brał do tej pory udział. Największe osiągnięcie młodziutkiego saksofonisty, to pierwsza nagroda w konkursie American Protégé International Woodwinds and Brass Competition 2023. Właśnie z tym sukcesem 12-latka jest związana zbiórka na zrzutce.pl

Saksofon to samodzielny wybór Igora, jego miłość i pasja. Chłopiec jest uczniem trzeciej klasy (w cyklu sześcioletnim) szkoły muzycznej pierwszego stopnia w ZPSM im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie. Chętnie chodzi na lekcje gry na instrumencie, jest pilnym uczniem i bardzo szybko się uczy.

W opinii Tomasza Skiby, nauczyciela prowadzącego Igora, grę 12-latka „cechuje niezwykła wrażliwość na barwę dźwięku, błyskotliwa technika, łatwość pokonywania problemów wykonawczych i interpretacyjnych oraz dojrzałość estradowa, a postawione przed nim problemy techniczno-wykonawcze Igor realizuje w stopniu wyróżniającym, czyniąc to z wielkim zaangażowaniem oraz pasją”.

Już po sześciu miesiącach nauki utalentowany saksofonista uczestniczył w pierwszym krajowym konkursie, z sukcesem – zajął trzecie miejsce. Natomiast swą pierwszą nagrodę Grand Prix zdobył będąc uczniem pierwszej klasy, rywalizując z uczestnikami z o wiele dłuższym stażem nauki - podczas II Ogólnopolskiego Festiwalu Saksofonowego dla Uczniów Szkół Muzycznych I stopnia w Kozienicach.

Igor brał do tej pory udział w 35 konkursach - w 14 ogólnopolskich i 21 międzynarodowych, m.in. w Wiedniu, Paryżu, Londynie, Nowym Jorku - zdobywając tytuł laureata w każdym z nich.

W ubiegłym roku Igor Chyrc wygrał American Protégé International Woodwinds and Brass Competitionego (Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Dętych Drewnianych i Dętych American Protégé) w kategorii junior. To wyróżnienie zaowocowało zaproszeniem na prestiżową galę wręczenia nagród oraz szansą zaprezentowania swojego talentu na koncercie laureatów w Carnegie Hall w Nowym Jorku, jednej z najważniejszych sal koncertowych na świecie. Uroczystość ta odbędzie się 28 czerwca 2024.

„Igor, choć bardzo młody, jest dojrzały w tym co robi. Ma ambitne marzenia i z wielką determinacją, krok po kroku zmierza do swojego celu. Jest świadomy, że systematyczne ćwiczenia, warsztaty z wybitnymi saksofonistami, występowanie na różnych scenach muzycznych pomogą mu spełnić marzenia. Jednak tym razem, potrzebuje również wsparcia z Państwa strony. Koszt podróży i pobytu w USA, a także wyżywienia, akompaniatora, przejazdów na miejscu - to bardzo duży wydatek. Tylko dzięki Państwa pomocy Igor będzie mógł spełnić swoje marzenie - wystąpić w Carnegie Hall i odebrać nagrodę, dlatego serdecznie Państwa o tę pomoc prosimy” – apelują rodzice chłopca na portalu zrzutka.pl (link do zbiórki: https://zrzutka.pl/bddhsk)

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli!

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski