V liga, grupa zachodnia. W derbach KS PKM Olkusz - Spójnia Osiek walka i emocje były do samego końca. Gol w doliczonym czasie gry

W derbach gminy Olkusz padł remis
W derbach gminy Olkusz padł remis Artur Bogacki
W 2. kolejce sezonu 2023-2024 w rozgrywkach grupy zachodniej małopolskiej V ligi piłkarskiej KS PKM Olkusz zremisował na swoim stadionie ze Spójnią Osiek-Zimnodół-Zawada 1:1. Oto relacja i zdjęcia ze spotkania rozegranego w sobotę, 19 sierpnia.

KS PKM Olkusz - Spójnia Osiek-Zimnodół-Zawada 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Smolarczyk 36 karny, 1:1 Świec 90+1.
Olkusz: Dunaj - Majewski, Lekki, Kiczyński, Żak (80 Sambor) - Smolarczyk (88 Ngezimani), Pietrzyk, Pałka (60 Dudek), Zmysło (75 Maciasz) - Polniak (65 Wcisło), Barczyk.
Spójnia: Tupczij - Kania, Wolny, Duda, Świda - Pabiańczyk (72 Januszek), Dudek (52 Rdest), Niemczyk, Świeca (90+2 Matusiak), Macałka - Żmuda.
Sędziował: Paweł Kukla (Kraków). Żółta kartka: Pałka. Widzów: 250.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU OLKUSZ - SPÓJNIA [kliknij i przewijaj w dół]

W derbach gminy w I połowie wyraźną przewagę mieli gospodarze. Okazje stworzone po akcjach marnowali (dobrze bronił Tupczij), ale rywale "pomogli" im zdobyć gola. Piłkę ręką, w przypadkowej sytuacji, zagrał Wolny i olkuszanie dostali karnego, pewnie wykorzystanego przez Smolarczyka (36 min).

Po przerwie układ sił się zmienił, inicjatywę miała Spójnia. Długo brakowało jej szczęścia (m.in. raz rywali uratowała poprzeczka), dopięła swego w samej końcówce, gdy celnym strzałem z dystansu wyrównał Świeca.