V liga, grupa zachodnia. Zmiana lidera po 14. kolejce, dwa mecze z 10 golami [WYNIKI]

Kadr z meczu Trzebinia - Spójnia
Kadr z meczu Trzebinia - Spójnia Jerzy Zaborski
W przedostatniej kolejce rundy jesiennej (14.) pozycję lidera stracił MKS Trzebienia, wyprzedziły go Tempo Białka i Niwa Nowa Wieś. W meczach rozegranych 5 i 6 listopada 2022 r. niesamowity przebieg miały te w Pcimiu i Białce, padło po 10 goli. Sprawdź wyniki i relacje.

Pcimianka Pcim - Błękitni Modlnica 7:3 (5:3)
Bramki: 1:0 Dziadkowiec 3, 2:0 N. Zalejski 7, 3:0 N. Zalejski 8, 3:1 Kotarba 10, 3:2 Łyp 11, 4:2 Dziadkowiec 20, 5:2 Korczyk 41, 5:3 Kwinta 42, 6:3 D. Pandyra 73, 7:3 Zeszczuk 82.
Pcimianka: Gaudyn - Zawada, K. Pandyra, Korczyk, Friday (81 Majchrzak) - D. Zalejski (77 Zięba), Kowalczyk (85 Rusek), Olszanicki (68 Mizera), D. Pandyra, N. Zalejski - Dziadkowiec (73 Zeszczuk).
Błękitni: Flak (46 Drzymała) - Kotarba (46 Czarnik), Kuciel, Pyzioł (46 Lisewski), Krzysiak (46 Kowalczyk) - Katarzyński, Kwinta, Łyp, Kiełkiewicz (70 Maślanka), T. Kawa - Janowski.
Sędziował: Szymon Stefanik (Bochnia). Żółte kartki: Friday - Kiełkiewicz, Krzysiak; czerwona kartka: Drzymała (67). Widzów: 100.

Po 8 minutach goście przegrywali trzema golami, ale jeszcze nawiązali walkę. W II połowie, po czerwonej kartce dla drugiego bramkarza Błękitnych - Drzymały (między słupkami stanął Kuciel), Pcimianka miała ułatwione zadanie.

Garbarnia II Kraków - Karpaty Siepraw 2:3 (1:0)
Bramki: 1:0 Grzybowski 25, 1:1 Zając 47, 1:2 Zając 60, 1:3 Zając 65, 2:3 Masełko 89.
Garbarnia II: Al-Ani - Kolendowski (75 Dąbrowski), Mielec (40 Sabat), Dzierżak, Derenda - Sutor (60 Nieckula), Kaczmarczyk, Strzeboński, Sarga (60 Łojek) - Grzybowski, Ciastoń (75 Masełko).
Karpaty: Migrała - Kubera, Jagła, Szablowski, Lesak - Homel (55 Burkat), Armatys, Czerniawski (46 Korzeniowski), Sobótka, B. Chlebda (70 Anioł) - Zając.
Sędziował: Szymon Zamarlik (Oświęcim). Żółte kartki: Strzeboński - Lesak, Kubera. Widzów: 50.

Krakowianie objęli prowadzenie pod uderzeniu z dystansu Grzybowskiego. Goście w I połowie marnowali okazje, po przerwie byli skuteczniejsi. Główną rolę odegrał Zając. W 47 min w swoim stylu wymanewrował obrońców i z ostrego kąta trafił do siatki. Potem głową dobił uderzenie Armatysa w słupek, a następnie lobem sfinalizował podanie Burkata. W końcówce miejscowi zdobyli gola na 2:3 i mogli nawet wyrównać.

Clepardia Kraków - Wiślanka Grabie 0:4 (0:1)
Bramki: 0:1 Serafin 41, 0:2 Gruszkowski 64, 0:3 Burkat 76, 0:4 Żak 83.
Clepardia: Morański - Bosak, Kupiec, Ochoński, Barczyk (79 Wyrwał) - Mirek (55 Błasiak), Próchno, Wójcik, Szatanek (68 Kostyszyn), Yalama (46 Sanak) - Sadowski,
Wiślanka: Kobyłka (81 Świerczyński) - Łomnicki, Żakieta, Gruszkowski, Cygnarowicz - Steinhoff (80 Szydłak), Jaworski (66 Burkat), Serafin (84 Materna), Pietrzyk, Leśniak (56 Żak) - Kotwica.
Sędziował: Szymon Putek (Wadowice). Żółte kartki: Próchno - Cygnarowicz, Gruszkowki, Burkat. Widzów: 50.

Wiślanka rundę jesienną zakończyła (za tydzień pauzuje) 12. z rzędu meczem bez porażki. Przed przerwą opór Clepardii przełamał Serafin, który po akcji Żakiety i Jaworskiego pokonał „na raty” Morańskiego. W II połowie goście potwierdzili przewagę kolejnymi golami: Gruszkowski trafił głową po wolnym Cygnarowicza, Burkat uderzeniem w dalszy róg spożytkował zagranie Kotwicy, a wynik ustalił Żak dobitką.

Tempo Białka - Orlęta Rudawa 6:4 (2:2)
Bramki: 1:0 T. Stryczek 10 samob., 1:1 Tarkowski 14, 2:1 Piekarczyk 23, 2:2 Szkitun 29, 3:2 Piekarczyk 46, 3:3 Szkitun 52 karny, 4:3 Janeczek 60, 5:3 Puzik 61, 6:3 Piekarczyk 70, 6:4 Piotrowski 71.
Tempo: Wałach - Gruca, Mentel, Wacławik, Groń #- Lipa, Puzik, Janeczek (89 Fujak), Basiura (73 Banik), Sydorczuk - Piekarczyk.
Orlęta: Kwiatkowski - Janeczko, Prochownik, Tarkowski (69 Rozmus), T. Stryczek, Szkitun, Piotro#wski (69 Piotr Kawaler), Kołodziejczyk, Przemysław Kawaler, Sarad (85 Klich), Chlipała.
Sędziował: Sławomir Steczko (Kraków). Żółte katki: Janeczek - Szkitun, Kołodziejczyk. Widzów: 50.

Goście trzy razy doprowadzili do remisu, jednak ostatecznie przegrali. Kanonada zaczęła się w 10 min, gdy T. Stryczek niefortunnie interweniował po centrze Puzika i skierował piłkę do własnej bramki. Pierwsze skrzypce grał Piekarczyk, zdobył 3 gole, a w tym sezonie ma ich już 15. Najładniejsze było trafienie na #5:3 - Puzik uderzył lobem zza pola karnego. (ŻUK)

MKS Trzebinia – Spójnia Osiek-Zimnodół-Zawada 2:2 (1:1) [RELACJA I ZDJĘCIA]
Bramki: 0:1 Cudejko 16, 1:1 Arfa 42, 1:2 P. Żmuda 71, 2:2 Arfa 80.

Jutrzenka Giebułtów - Zjednoczeni-Złomex Branice 3:1 (3:1)
Bramki: 1:0 J. Wcisło 15, 2:0 Silczuk 20, 3:0 Grodzicki 36 karny, 3:1 Berliński 45.

Sokół Kocmyrzów – Niwa Nowa Wieś 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Piskorek 24, 0:2 Jarosz 68.

Pauza: KS Chełmek.

1._____Niwa Nowa Wieś_____13_____31_____35-18
2._____Tempo Białka_____13_____31_____45-24
3._____MKS Trzebinia_____13_____30_____38-12
4._____Wiślanka Grabie_____14_____28_____26-15
5._____Karpaty Siepraw_____13_____27_____32-26