V LO Rzeszów mistrzem Polski

ALG
Siatkarze z Rzeszowa zdobyli złote medale Fot. Aleksander Gąciarz
SPORT. Drużyna AKS V LO Rzeszów zdobyła wczoraj w Proszowicach tytuł mistrza Polski siatkarskich kadetów. Srebro dla Jastrzębskiego Węgla, brąz dla Metra Warszawa.

Za foworyta finału uchodziła raczej drużyna z Jastrzębia, która od początku turnieju sprawiała zdecydowanie najkorzystniejsze wrażenie. W drodze do finału oddała rywalom tylko jednego seta. W sobotnim półfinale podopieczni Jarosława Kubiaka zdeklasowali Metro Warszawa 3-0.

O wiele więcej emocji przyniósł drugi pojedynek o wejście do finału pomiędzy V LO Rzeszów z AZS UWM Olsztyn, zakończony wygraną rzeszowian 3-2. To był już trzeci mecz podopiecznych Artura Łozy, który rozstrzygnęli na swoją korzyść po pięciosetowej walce.

Wczoraj rzeszowianie (z trzema wychowankami krakowskich klubów w składzie) też potwierdzili, że są mistrzami tie breaków. W decydującym secie zwyciężyli 15-11. Wcześniej prowadzili 1-0 i 2-1, ale rywale dwukrotnie doprowadzali do wyrównania.

W pojedynku o 3. miejsce Metro Warszawa wygrało z AZS UWM Olsztyn 3-2 i wyjechało z Proszowic z brązowymi medalami. Piąta lokata w turnieju przypadła Chemikowi Bydgoszcz, który pokonał wczoraj w Nowym Brzesku Wifamę Łódź 3-1. W meczu o 7. miejsce Trefl Gdańsk zwyciężył z Czarnymi Radom 3-0.