Vaculik pokonał mistrza świata

PIET
ŻUŻEL. W sobotę na torze w Żarnovicy rozegrano pierwszy turniej półfinałowy IMŚJ. W zawodach doskonale spisał się junior Tauronu Azotów Tarnów, Martin Vaculik, który wywalczył awans do cyklu finałowego IMŚJ.

W turnieju półfinałowym w Żarnovicy Martin Vaculik zdobył 13+2 pkt (3,3,2,3,2) i zajmując drugie miejsce pewnie awansował do cyklu finałowego IMŚJ, który w tym sezonie składał się będzie z czterech turniejów (Coventry, Holsted, Pardubice, Gniezno).

Sobotni półfinał Vaculik rozpoczął od dwóch zwycięstw pokonując m.in. aktualnego mistrza świata juniorów Australijczyka Darcy Warda (w 3. biegu) oraz jego rodaka Richarda Sweetmana i Szweda Kima Nilssona (w 5. wyścigu). Pierwszy punkt w zawodach tarnowianin stracił w trzeciej serii startów przyjeżdżając na metę za plecami 16-letniego zawodnika Caelum Stali Gorzów, Bartosza Zmarzlika. W kolejnym swoim starcie Słowak zmierzył się ze zdecydowanie niżej notowanymi rywalami i bez problemu zainkasował kolejne trzy punkty. W ostatniej serii startów w turnieju zasadniczym Vaculik po raz drugi musiał uznać wyższość Polaka, tym razem przyjechał bowiem na metę za zawodnikiem Stelmetu Falubazu Patrykiem Dudkiem, wygrał natomiast z niepokonanym do tego momentu Michaelem Jepsenem Jensenem, z którym zmierzył się w biegu dodatkowym o zwycięstwo w turnieju. Tym razem lepszy okazał się Duńczyk.

Obok Michaela Jepsena Jensena i Martina Vaculika awans z turnieju w Żarnovicy do tegorocznego cyklu finałowego IMŚJ wywalczyli także Szwed Dennis Andersson, Australijczyk Darcy Ward, Polacy Patryk Dudek i Bartosz Zmarzlik oraz Rosjanin Wadim Tarasienko. (PIET)