Victoria Azarenka rozpłakała się na korcie podczas meczu [WIDEO]

luci
Spotkanie 1/16 finału prestiżowego turnieju WTA w Indian Wells pomiędzy Victorią Azarenką, a Jeleną Rybakiną zostało przerwane na kilka minut. W trakcie meczu niespodziewanie Białorusinka rozpłakała się.

Do tej niecodziennej sytuacji doszło w trakcje drugiego seta. Przy stanie 2:2 w gemach i równowadze w piątej odsłonie, gdy Azarenka szykowała się do kolejnego serwisu, nagle tenisistka zakryła twarz. Po chwili było widać, że płacze. Publiczność zamarła, a następnie zaczęła głośno klaskać, by dodać zawodniczce otuchy.

Gdy to nie pomogło sędzia tego meczu Paula Vieira Souza zapytała Victorię, czy potrzebuje pomocy. Potem Brazylijka zeszla ze swojego stanowiska i podeszła do Azarenki, która wyszeptała "Przepraszam, jest mi tak przykro" nie przestając płakać.
Mocno zaskoczona zachowaniem przeciwniczki była też Rybakina, ale cierpliwie poczekała, aż Azarenka dojdzie do siebie.
Z czasem Białorusinka doszła do siebie i mogła kontynuować grę. Nie potrafiła jednak odrobić strat z pierwszego seta i cały mecz przegrała 0:2 (3:6, 4:6).

Nie znane są przyczyny takiego zachowania tenisistki. Być może chodzi o jej zdrowie, ale o tym nic nie wiadomo.

Niedawno Białorusinka opublikowała w mediach społecznościowych wpis dotyczący sytuacji w Ukrainie.

- Jestem zdruzgotana akcjami, które mają miejsce w ostatnich dniach przeciwko Ukrainie. Boli mnie to, jak przemoc wpływa na życie tak wielu niewinnych ludzi. Od dzieciństwa zawsze widziałem Ukraińców i Białorusinów, m.in. jak oba narody, wspierały się nawzajem (...) Moje serce jest z wszystkimi bezpośrednio i pośrednio dotkniętymi tą wojną, która powoduje tak wiele bólu i cierpienia dla tak wielu. Mam nadzieję i życzę pokoju i końca wojny

- napisała m.in. Azarenka.

Wpis tenisistki był o tyle zaskakujący, że przez lata uważano ją za ulubienicę Aleksandra Łukaszenki, który wspiera działania wojenne Rosji przeciwko Ukrainie.

Azarenka to jedna z najlepszych tenisistek na świecie. Dziesięć lat temu była na czele rankingu WTA, ma też na swoim koncie dwa zwycięstwa w Australian Open oraz złoty medal olimpijski w grze mieszanej i brązowy medal w singlu podczas igrzysk olimpijskich w Londynie (2012).