Jarosław Boduch
Robert Płachno powstrzymywany przez Andrzeja Pabiana
Robert Płachno powstrzymywany przez Andrzeja Pabiana fot. Jarosław Boduch
Pojedynek czołowych drużyn brzeskiej grupy klasy A dostarczył obserwującym go kibicom spodziewanych emocji.

Obydwie drużyny rozpoczęły mecz z wzajemnym respektem, stąd w pierwszym kwadransie działo się niewiele pod obiema bramkami. Wreszcie w 22 min padł gol: pozostawiony bez opieki Buch pokonał Grzesika strzałem w dalszy róg. Riposta gości była wręcz natychmiastowa, a wyrównał Płachno, wykorzystując płaskie dośrodkowanie Szafrańskiego. Ten ostatni był bliski zapewnienia Sokołowi prowadzenia do przerwy, lecz po jego uderzeniu z rzutu wolnego piłka trafiła w poprzeczkę.

W drugiej połowie nadal było sporo walki na całym boisku. W 57 min B. Szot sfaulował Adriana Gurgula, a egzekwujący rzut karny Łazarz ponownie dał prowadzenie Victorii. Wspomniany Łazarz w kolejnych fragmentach gry groźnie uderzał z dystansu, lecz za pierwszym razem trafił w poprzeczkę, a następnie Grzesik sparował piłkę poza boisko.

Gdy wydawało się, że gospodarze dowiozą korzystny wynik do końca meczu, w 88 min, po akcji prawym skrzydłem Tomczyka, piłka trafiła w pole karne do Janisza, który zagrał do Szafrańskiego, a ten z 8 m pokonał Książka.

Victoria Bielcza - Sokół Maszkienice 2:2 (1:1)
Bramki: 1:0 Buch 22, 1:1 Płachno 27, 2:1 Łazarz 57 karny, 2:2 Szafrański 88.

Victoria: Książek - Nowak, Pabian, Widła - Prus, Łazarz, Adrian Gurgul, K. Pałka, Wojdak - B. Kądziołka, Buch.
Sokół: Grzesik - M. Węgrzyn, Szot, Z. Kądziołka, Kubala - Biedak (78 Janisz), A. Węgrzyn, Bury (53 Krawczyk, 63 ChmielarzI), Płachno - Tomczyk, Szafrański.
Sędziował: Jakub Kądzielawa (Bochnia). Widzów: 150.

W Niedarach i Skrzyszowie kibice zobaczyli strzelaninę. Padło tam po osiem goli

Grupa I Bochnia

Raba Niedary - Błyskawica Proszówki 7:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Rzepecki 6, 2:0 Kwarta 40, 3:0 Klesiewicz 47, 4:0 Klesiewicz 60, 4:1 Dudek 65, 5:1 Kubik 70, 6:1 Imiołek 80, 7:1 Imiołek 84.
Raba: Klasa - Tomczyk, Kaczmarczyk (85 Walas), Szymański [55] - Rzepecki, Kubik, Klesiewicz, Kępa (60 Długoszewski), D. Mączka - Gawłowicz (80 Imiołek), Kwarta (75 T. Wilk).
Błyskawica: Kołodziej - K. Gicala, Paprocki, Chlebek (65 G. Pałkowski), Matusik - Dudek, Wnęk, Niedziałek, Kozdroń - Grabski, M. Wąsik.
Sędziował: Marcin Frączek (Tarnów). Widzów: 100.

W 6 min Rzepecki wykorzystał centrę Gawłowicza, a wynik do przerwy ustalił po błędzie obrońców Kwarta. Kolejne dwie bramki padły po akcjach Kwarty i Klesiewicza. W 65 min Dudek wygrał pojedynek z Kołodziejem. Potem Kubik dopełnił formalności po strzale Kaczmarczyka, a wygraną Raby przypieczętował dwoma golami Imiołek.
(STM)

Victoria Słomka - Rzezawianka Rzezawa 2:3 (2:0), Hupało 23, gol samobójczy 35 - Berowski 59, 70, Krzyżanowski 50; Drwinka II Drwinia - Raba Książnice 1:0 (0:0), Paluch 69; Trzciana 2000 - Górnik Siedlec 2:4 (0:1), Mech 55, Pysz 85 - D. Raś 22, 49, 68, Trochwicz 75; Borkowianka Borek - Żubr Gawłówek 1:1 (1:0), K. Patyk 25 - K. Guban 55; Beskid Żegocina - Piast Łapanów 1:7 (1:2), Janiczek 20 - Warawąsowski 18, 65, 80, Trybuła 44, 68, Świątko 55, 75; Tarnavia Tarnawa - Czarni Kobyle 5:4 (2:0), Kącki dwie, Piech , Mrózek, M. Kopanica (dla Tarnavii).
(PT)

Grupa II Brzesko

Korona Niedzieliska - Piast Czchów 6:1 (3:0), Lipchardt 7, 47, 51, Pawlik 35, 57, Rudnik 14 - Nakielny 84 z karnego; Poręba Spytkowska - Kłos Łysa Góra 4:0 (3:0), Zych 10, Bieniek 18, Klecki 42, Karcz 79; Spółdzielca Grabno - Olimpia Kąty 1:2 (0:1), Morys 88 z karnego - Leśniak 44, 49; Start 77 Biadoliny Szlacheckie - Victoria Porąbka Uszewska 4:2 (2:1), Szczurek 2, Banaś 44 z karnego, Przeklasa 49, Wodka 54 - Lech 30, 65; Orzeł Stróże - Uszew 0:3 (0:0), Kukla 65 z karnego, 90, Pabian 75; Iva Iwkowa - Strażak Mokrzyska 0:2 (0:0), Gibała 48, J. Grochola 62; Olimpia Bucze - Dunajec Mikołajowice 0:6 (0:3), Mastalerz 35, 55, Imburski 18, P. Mucha 41, Jarosz 53, Siudyt 75. Pauzowało Pogórze Gwoździec.
(PT)

Grupa III Żabno

Iskra Olesno - Mędrzechów 4:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Zieliński 26, 2:0 Rozkuszka 66, 3:0 Zieliński 69, 4:0 Giza 71, 4:1 R. Woliński 76 karny.
Iskra: Grabka - Dragan (73 Cieśla), M. Wałaszek, Kubacki - P. Łoś (78 Rzeszuto), Giza, Kądzielawa (46 Wąsowicz), Wilkosz, D. Wałaszek (88 Świętochowski) - Zieliński, Rozkuszka.
Mędrzechów: Kowal - Z. Ziętara [44], W. Ziętara, Gabiga - R. Woliński, Czupryna, Sieradzki, Jasak, Kaczor - Witaszek (72 Socha), W. Woliński.
Sędziowała: Angelika Kuryło (Brzesko). Widzów: 100.

W 26 min akcję Rozkuszki i Gizy sfinalizował Zieliński. W 66 min Rozkuszka wygrał pojedynek sam na sam z Kowalem. Trzy minuty później Zieliński przymierzył z narożnika pola karnego. Wreszcie w 71 min Giza celnym strzałem zakończył akcję od połowy boiska. Goście jedynego gola zdobyli w 76 min, gdy R. Woliński wykorzystał rzut karny.
(STM)

Łukovia Łukowa - Łęgovia Łęg Tarnowski 4:2 (2:2), T. Prokop 25, 37, T. Frączek 60, 75 - T. Starzyk 30, Gawłowski 40; Brzezówka - Unia Gorzyce 1:2 (1:0), Bulwa 30 - Pietraszewski 50, Bugajski 80; Wietrzychowice - Strażak Karsy 5:1 (3:0), Wojciekochwski 16 i 20 z rzutów karnych, Bratko 30, 66, Janik 88 - Pyrczak 80 z karnego; LUKS Wola Radłowska - Radłovia Radłów 3:0 (1:0), Bysiek 40, Lipka 60, Wajbrener 80; Dąbrovia II Dąbrowa Tarnowska - RKS Radgoszcz 2:1 (1:0), Ogara 17, Aksamit 90+3 - Burzek 74; Dunajec Konary - Powiśle Bolesław 3:1 (0:1), Piątek 69, 72, Dziedzic 58 - Skóra 15; Luszowice - Polan II Żabno 4:5 (1:4), T. Laskowski 17, Pikul 50, P. Laskowski 55, samobójcza 85 - Tomasiewicz 10, 15, P. Jachimek 25, Kruk 42, K. Wróbel 60.
(PT)

Grupa IV Tarnów
LUKS Skrzyszów - Gromnik 8:0 (7:0)

Bramki: 1:0 Witek 10, 2:0 M. Proszowski 13, 3:0 Witek 21, 4:0 Witek 36, 5:0 J. Proszowski 39, 6:0 Witek 42, 7:0 Lis 45, 8:0 Kotapka 75.
LUKS: Sudoł - Barchan, Baran, Stańczyk, Brzuchacz (62 Kielian) - F. Budzik (46 Bień), Lis, Witek (55 Kotapka), Nowak - J. Proszowski (70 Kołbasiuk), M. Proszowski.
Gromnik: Pancerz - Damian (55 Wojnar), Serek, Grzenia, P. Kwiek - Kielar, Truchan (20 Stachoń), Słota, Knapik, M. Kwiek - Kozłowski.
Sędziował: Adrian Niemiec (Tarnów). Widzów: 50.

Gospodarze pozbawili rywala złudzeń już do przerwy. Ich prowadzenie mogło być jeszcze wyższe, lecz po strzałach Lisa i J. Proszowskiego, gości uratowała poprzeczka. W drugiej połowie miejscowi już nie forsowali tempa i powiększyli dorobek tylko o trafienie Kotapki. Do głosu doszli także goście, lecz Sudoł nie dał się zaskoczyć przy próbach Kozłowskiego.

Zgłobice - Jutrzenka Wierzchosławice 4:0 (0:0), M. Wajda 46, Grzywa 53, B. Kawula 82 z karnego, P. Brożek 90; Liwocz Szerzyny - Iskra Tarnów 2:1 (2:0), I. Stasiowski 20, Bednarski 30 - Kubisztal 50; LUKS Skrzyszów - Gromnik 8:0 (7:0), M. Witek 10, 14, 18, 35, M. Proszowski 20, J. Proszowski 30, T. Lis 40, Kotapka 75; Olszynka Ołpiny - Dunajec Zbylitowska Góra 0:2 (0:1), Krakowski 35 z karnego, K. Blecharski 85; Pogoria Pogórska Wola - Dunajec Zakliczyn 3:1 (1:0), M. Hebda 15, 60, 75 - Czermak 48; Pogórze Pleśna - Bobry Bobrovia Bobrowniki Małe 4:0 (2:0), Szumlański 15, 55, Ścieżka 30, Zborowski 80; Rudka - Ryglice 1:2 (1:), Malik 29 - Siedlik 27, Cetnarowski 51; Tuchovia II - Szynwałd 6:1 (2:1), Babiarz 3, Bielak 2, Baran - Sikora.
(PT)

Klasa B

Ostrowianka Ostrów Królewski - Beskid II Żegocina 3:1, Korona Brzeźnica - Polonia Wyżyce 4:1, Gryf Chronów - Promień Mikluszowice 3:1, Ceramika Muchówka - Orzeł Cikowice 2:2, Polanka Nieszkowice - Wisła Grobla 2:0. Pauzowali Błękitni Krzeczów.
(PT)

Iskra Szczepanów - Jedność Paleśnica 2:4, Rylovia II - Temida Złota 2:1, Jadowniczanka II - Arkadia Olszyny 0:4, Okocim - Orlik Szczurowa 2:0, Grom Sufczyn - Przyborów 9:0, Orkan Zaborów - Tymowa 0:3 wo. Pauzował Jastrząb Łoniowa.