W Ajaxie trafia tylko Milik

(FIL)
Piłka nożna. Arkadiusz Milik strzelił bramkę dla Ajaxu Amsterdam w wyjazdowym meczu 24. kolejki ligi holenderskiej z Willemem II Til­burg, zremisowanym 1:1 (1:0).

Rywal Legii Warszawa w 1/16 finału Ligi Europy nadal zawodzi w rozgrywkach Eredivisie. Wczo­raj nie potrafił pokonać beniaminka ligi. Jest wiceliderem tabeli, ale ze stratą już 14 punktów do PSV Eindhoven, który pokonał u siebie Dordrecht 3:0 (1:0).

Milik rozegrał 17. mecz ligowy w tym sezonie, ale dopiero drugi w pełnym wymiarze czasowym od 1 grudnia. Zdobył swego dziewiątego gola – pierwszego od 6 grudnia, kiedy to dwukrotnie pokonał bramkarza... Willem II Konstan­ti­nosa Lamprou (Ajax wygrał aż 5:0).

Wczoraj Milik trafił do siatki w 37 minucie. Otrzymał podanie od Lassego Schone’a i wykorzys­tał sytuację sam na sam z Lam­prou. Tuż przed końcem meczu Polak zobaczył żółtą kartkę (trzecią w bieżących rozgrywkach).

Ajax przed golem Milika miał dwie dobre sytuacje do objęcia prowadzenia, ale Anwar El-Gha­zi trafił w słupek, a Schone przegrał pojedynek z bramkarzem.

„Trójkolorowi” doprowadzili do remisu w 52 minucie po fatalnym błędzie obrońcy Nicka Viergevera piłkę z bliska do siatki wpakował Ali Messaouda.

W rewanżu sytuacji sam na sam z Lamprou nie wykorzystał El-Hgazi. Zmarnowane okazje mogły się zemścić na Ajaksie, bo w doliczonym czasie okazję na gola miał Samuel Armenteros, który spudłował z kilku metrów.

Rewanżowy mecz Legia – Ajax odbędzie się w najbliższy czwartek w Warszawie (początek o godz. 19), bez udziału publiczności. W miniony czwartek w Am­sterdamie gospodarze wygrali 1:0 po bramce Milika.