Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Bukowskiej Woli będą budować salę gimnastyczną. Sołectwa się dołożą

Aleksander Gąciarz
Aleksander Gąciarz
Zastępca burmistrza Miechowa Andrzej Banaśkiewicz (z lewej) nad planem Szkoły Podstawowej w Bukowskiej Woli. Po prawej na pierwszym planie radny Piotr Sowa.
Zastępca burmistrza Miechowa Andrzej Banaśkiewicz (z lewej) nad planem Szkoły Podstawowej w Bukowskiej Woli. Po prawej na pierwszym planie radny Piotr Sowa. UGiM w Miechowie
Mieszkańcy Bukowskiej Woli, Kaliny Lisiniec, Kaliny Małej i Kaliny Rędziny postanowili przeznaczyć środki z tegorocznego funduszu sołeckiego na wykonanie projektu sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Bukowskiej Woli. To pierwszy duży krok w stronę budowy bardzo potrzebnego obiektu.

Zajęcia wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Bukowskiej odbywają się w sali do ćwiczeń, którą nie sposób nazwać jednak salą gimnastyczną z prawdziwego zdarzenia.

- Ona była dwukrotnie rozbudowywana przy dużym zaangażowaniu rodziców, ale to było jeszcze w czasach, gdy ja byłem uczniem tej szkoły, czyli w latach 90. Sala jest mała i niska. Można na niej organizować ćwiczenia gimnastyczne, ale już o grze w siatkówkę, koszykówkę, czy piłkę nożną nie ma mowy. Dlatego potrzeba budowy nowej, dużej sali jest sprawą oczywista – mówi radny z Bukowskiej Woli Piotr Sowa.

Z takim poglądem zgodzili się najwyraźniej mieszkańcy czterech sołectw, wchodzących w skład szkolnego obwodu. Podczas zebrań wiejskich, na których decydowano o przeznaczeniu funduszy sołeckich, byli praktycznie jednomyślni, że pieniądze należy przeznaczyć na opracowanie dokumentacji przyszłej sali. Dzięki temu zrobili krok w kierunku realizacji planów, o których mowa była jeszcze w czasach Polski Ludowej.

- Już wtedy były pierwsze plany budowy sali przy naszej szkole, ale wtedy nic z tego nie wyszło. Temat pojawiał się często również w ostatnich latach. Uznaliśmy jednak, że gmina powinna najpierw skupić się na rozbudowie szkoły w Pojałowicach, gdzie warunki były jeszcze gorsze – przypomina Piotr Sowa.

Sala przy Szkole Podstawowej w Pojałowicach została oddana do użytku w 2020 roku. W ciągu kilku najbliższych lat podobny obiekt powinien powstać w Bukowskiej Woli. Jeszcze w tym miesiącu gmina zamierza ogłosić zapytanie w sprawie opracowania dokumentacji projektowej dla tego przedsięwzięcia. Jego koszty pokryją fundusze sołeckie oraz środki z budżetu gminy. W tegorocznym budżecie zapisano na ten cel kwotę ponad 100 tys. złotych.

- Mam nadzieję, że wzorem inwestycji w Pojałowicach, pozyskamy środki zewnętrzne, które pozwolą nam na realizację prac związanych z budową sali gimnastycznej przy szkole w Bukowskiej Woli – mówił burmistrz Dariusz Marczewski podczas spotkania w siedzibie UGiM w Miechowie.

Nowa sala gimnastyczna ma ułatwić prowadzenie zajęć wychowania fizycznego. Będzie też miejscem do spędzania czasu i uprawiania sportu przez młodzież oraz mieszkańców okolicznych miejscowości. W ramach inwestycji planowana jest też rozbudowa budynku szkolnego o nowe pomieszczenia dydaktyczne, administracyjne i sanitariaty.

Plastik w wodzie butelkowanej

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski