W całym sezonie nie przegrali meczu. Nagrodą są awanse

Bardzo dobrze spisywały się drużyny KS Grębocin i Gaz Girls, reprezentujące powiat proszowicki w krakowskiej amatorskiej lidze siatkówki TKKF. Oba zespoły wywalczyły awanse do wyższych lig.

Męska drużyna z Grębocina była beniaminkiem IV ligi i przeszła przez nią jak burza. W 14 rozegranych spotkaniach odniosła komplet zwycięstw, oddała przeciwnikom zaledwie 4 sety. W ostatnim meczu sezonu, wygranym 2-0 z Silvertown Olkusz, podopieczni Antoniego Demczaka zagrali w składzie: Paweł Mierzwa, Marcin Regnowski, Przemek Kubik, Michał Nawrot, Paweł Owsiński, Grzegorz Strach, Piotr Klima, Marcin Pejski, Mateusz Pokorski.

- Cieszymy się z awansu, ale myślami już jesteśmy na Ogólnopolskim Turnieju Siatkarzy Amatorów w Warszawie. Stawką jest puchar prezydenta tego miasta - mówi Marek Sroga prezes klubu.

W rozgrywkach II ligi kobiet TKKF debiutowały w tym sezonie Gaz Girls i nie znalazły godnych siebie rywalek. Bilans spotkań: 14 meczów, 14 zwycięstw i tylko 1 przegrany set. - Tak naprawdę w tej lidze nie miałyśmy z kim powalczyć. Liczymy, że w I lidze rywale będą już nieco mocniejsi - mówi Anna Ryńca.

Oprócz niej ekipę Gaz Girls tworzą Katarzyna Podsiadło, Paulina Podsiadło, Agnieszka Oraczewska, Ewelina Belska, Marlena Maj, Ewelina Przybyło i Katarzyna Król. Wszystkie są wychowankami Pogoni Proszowice.