W Dąbrowie koniec fatalnej serii "Mineralnych"

Łukasz Madej
Środkowa Ivana Plchotova (15 punktów) została MVP
Środkowa Ivana Plchotova (15 punktów) została MVP Jerzy Cebula
Ekstraklasa siatkarek. Siatkarki z Muszyny przerwały serię trzech porażek z rzędu i po trwającej dwie godziny i minutę walce wygrały w Dąbrowie Górniczej.

Tauron Banimex2
Polski Cukier Muszynianka3

(21:25, 25:19, 25:19, 18:25, 12:15)
Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza: Cemberci, Dziękiewicz, Konieczna, Mancuso, Sobolska, Staniucha-Szczurek, Strasz (libero) oraz Kaliszuk, Liniarska.
Polski Cukier Muszynianka: Carter, Kurnikowska, Plchotova, Radenković, Różycka, Wojcieska, Maj-Erwardt (libero) oraz Ciaszkiewicz-Lach, Hatala, Jasińska, Sosnowska.
Sędziowali: Sławomir Jażdżewski, Andrzej Kileński. Widzów: 1800. MVP: Ivana Plchotova (Polski Cukier).

- Momentami był to nawet piękny mecz. Dużo zwrotów akcji, walka do ostatniej piłki i rozstrzygnięcie w tie-breaku - mówił po spotkaniu opiekun Małopolanek Bogdan Serwiński.

Mecz zaczął się od dwupunktowej przewagi przyjezdnych, które na pierwszej przerwie prowadziły 8:5. "Mineralne" dobrą zagrywką skutecznie odrzucały gospodynie od siatki i na drugiej pauzie było 11:16.

Kiedy wydawało się, że muszynianki bez kłopotu wygrają pierwszą partię, przy stanie 15:21 na zagrywkę weszła Dominika Sobolska i właśnie dzięki m.in. jej serwisom po chwili było już tylko 20:21. Czas wziął Serwiński, a za moment serię gospodyń przerwała Kate Carter. Ostatni punkt dla Małopolanek to efekt dotknięcia siatki przez miejscowe.

W drugiej partii muszynianki prowadziły 8:4, ale po pierwszej pauzie do głosu doszły miejscowe. Trzeci set to wyrówna walka tylko do inauguracyjnej przerwy (8:6).

Czwarta partia rozpoczęła się od przewagi Małopolanek (3:1). Na pierwszej przerwie lepsze były jednak dąbrowianki (8:6), ale na drugiej znów przyjezdne (11:16), które doprowadziły do tie-breaka.

W ostatnim secie Polski Cukier prowadził kilkoma punktami. Tauron broni jednak nie składał, ale przy stanie 12:13 błąd zagrywki popełniła Katarzyna Konieczna, a przyjezdne wykorzystały pierwszą piłkę meczową.

Pozostałe mecze 20. kolejki Orlen Ligi: Impel Wrocław - SK Bank Legionovia 3:2 (25:20, 21:25, 25:13, 21:25, 19:17), Chemik Police - PGNiG Nafta Piła 3:0 (25:17, 25:13, 25:18), Pałac Bydgoszcz - KSZO Ostrowiec Św. 0:3 (20:25, 13:25, 20:25), Developres Rzeszów - BKS Aluprof Bielsko-Biała 1:3. Dziś (godz. 18) Atom Trefl Sopot - Budowlani Łódź.