W dziewiątkę w Rotterdamie

Od zwycięstwa zaczął start w lidze zespół Jerzego Dudka i Tomasza Rząsy - Feyenoord, który na swoim stadionie pokonał AZ Alkmaar 2-0.

Holandia: Vitesse pierwszym liderem

W sobotę i w niedzielę wystartowała liga w Holandii. Pierwszym liderem został zespół Vitesse Arnhem, który pokonał na swoim stadionie Twente Enschede 3-1.
 Oba Polacy grali od pierwszych minut. Gospodarze wygrali, ale goście walczyli dzielnie, choć w drugiej połowie grali w dziewiątkę po usunięciu dwóch graczy z boiska. Gracze Feyenoordu potrafili to wykorzystać tylko raz, zdobywając gola po strzale rezerwowego gracza z Senegalu.
 Wyniki pierwszej kolejki: Vitesse Arnhem - Twente Enscheede 3-1, Groningen - Willem II Tilburg 1-1, Utrecht - Heerenveen 2-0, RBC Roosendaal - NEC Nijmegen 2-3, NAC Breda - RKC Waalwijk 0-1, Graafschap Doetinchem - PSV Eindhoven 2-0, Feyenoord AZ Alkmaar 2-0, Sparta Rotterdam - Roda JC Kerkrade 2-2.
 Pierwszym liderem jest Vitesse przed Graafschap, Feyenoordem, Utrechtem, RKC Waalwijk.