W finale Grand Prix krakowianie stanęli na podium

Artur Bogacki
Maciej Hołub (AZS AGH)
Maciej Hołub (AZS AGH) fot. Andrzej Wiśniewski
Występem w Opolu na 50-metrowym basenie pływacy zakończyli rywalizację w Arena Grand Prix Polski. W finale cyklu z dobrej strony pokazali się zawodnicy z krakowskich klubów.

Po raz kolejny ze zwycięstwa cieszyć się mógł Maciej Hołub (AZS AGH). W swej koronnej konkurencji 50 m stylem klasycznym okazał się najszybszy w stawce (czas: 28,38 s, wygrał z przewagą 0,15 s nad Krzysztofem Tokarskim z AZS AWF Katowice). Na dwukrotnie dłuższym dystansie tym stylem zajął 5. lokatę.

Miejsce na podium wywalczyła także Laura Pogorzelska (SMS Galicja Kraków), kończąc zmagania na 50 m stylem grzbietowym na 3. pozycji (1.05,45). Ponadto na 200 m była 4., a na 50 m - 5. We wszystkich tych konkurencjach biorąc pod uwagę tylko zawodniczki z jej kategorii wiekowej, czyli 16 lat, okazywała się najlepsza.

Z ekipy AZS AGH w czołówce znalazło się jeszcze kilkoro zawodników. Anna Kawecka w stylu dowolnym dwukrotnie był 4. (na 50 i 100 m), Urszula Michalczyk w rywalizacji żabkarek zajęła 4. (100 m), 5. (50 m) i 6. miejsce (200 m), a Anna Kozłowska na 100 m motylkowym była 5. Z męskiej części akademickiej ekipy 4. lokatę na 400 m zmiennym wywalczył Filip Lechowicz, 4. na 100 m grzbietowym (i 6. na 50 m) był Mateusz Ungeheuer. Piąty czas na 200 m stylem dowolnym oraz 6. na 100 m uzyskał Mateusz Wysoczyński, a najlepszy start Krzysztofa Litwy to 6. pozycja na 200 m zmiennym.

W klasyfikacji końcowej Grand Prix Polski nasi pływacy furory nie zrobili. W kategorii open najwyżej, na 12. pozycjach, znaleźli się Mateusz Wysoczyński i Anna Kawecka. Z kolei w rankingu juniorów młodszych 3. lokata przypadła Marcinowi Gorajowi (SMS Galicja). Szesnastolatek w finale cyklu, w kategorii open, uzyskał 9. czas na 200 m grzbietowym. W swej kategorii m.in. był najlepszy na 100 i 200 m grzbietowym oraz na 100 m motylkowym.