W gminie Oświęcim grasują zdziczałe psy - zagryzły już kozy...

W gminie Oświęcim grasują zdziczałe psy - zagryzły już kozy i króliki AKTUALIZACJA

Monika Pawłowska

Gazeta Krakowska

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Dzikie psy zarejestrowała kamera na jednej z posesji w Zaborzu
1/3
przejdź do galerii

Dzikie psy zarejestrowała kamera na jednej z posesji w Zaborzu ©KPP Oświęcim

Osoby, które widziały te psy, zarejestrowane przez monitoring, proszone są o niezwłoczne powiadomienie oświęcimskiej policji. Są niebezpieczne – mieszkańcom gminy Oświęcim zagryzły już kozy i króliki.
Oświęcimscy dzielnicowi otrzymali kilka zgłoszeń od mieszkańców gminy Oświęcim o przypadkach ataku dwóch, najprawdopodobniej dziko żyjących psów, na zwierzęta gospodarskie.

- Psy rasy mieszanej, opisywane jako husky bądź owczarek niemiecki, w czerwcu zaatakowały zwierzęta gospodarskie w Grojcu, gdzie zagryzły kozę i króliki – informuje Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.
- Do podobnego zdarzenia doszło w Polance Wielkiej, gdzie psy zaatakowały kozę pasącą się na łące, natomiast w zeszłym tygodniu pojawiły się w Porębie Wielkiej, gdzie zagryzły kilka kóz – dodaje.

Psy zarejestrowała kamera monitoringu znajdującego się na jednej z posesji w Zaborzu. Jeśli widziałeś te czworonogi, powinieneś natychmiast powiadomić oświęcimską policję dzwoniąc pod numer 33 847 52 80 lub numer alarmowy 997.

Kilka godzin po publikacji w mediach zdjęć psów, z oświęcimskimi policjantami skontaktował się mieszkaniec gminy Oświęcim. Poinformował, że poszukiwane psy należą do niego.

- Potwierdził, iż kilkukrotnie uciekły z jego posesji – informuje Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. - Został on zobowiązany do zastosowani odpowiednich zabezpieczeń, by psy nie miały możliwości ucieczki z posesji. W sprawie strat, które spowodowały psy, policjanci będą prowadzić odrębne postępowanie – dodaje.

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Jak psiarczykow tam nie ma

mysliwi na pewno sa (gość)

Zgłoś naruszenie treści

odstrzelic i po zawodach, bo jeszcze czlowieka zagryza. Jest jeszcze jedno wyjscie, tych milosnikow i ochroniarzy zwierzatek zmusic do wylapania zdziczalej psiarni i jej utrzymania, nic nie robia...rozwiń całość

odstrzelic i po zawodach, bo jeszcze czlowieka zagryza. Jest jeszcze jedno wyjscie, tych milosnikow i ochroniarzy zwierzatek zmusic do wylapania zdziczalej psiarni i jej utrzymania, nic nie robia tylko pyszcza jak koniki w Rynku sie mecza.zwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Polecamy

NAUCZYCIEL ROKU | Trwa głosowanie

NAUCZYCIEL ROKU | Trwa głosowanie

Gigantyczna galeria handlowa rośnie w Wieliczce [ZDJĘCIA]

Gigantyczna galeria handlowa rośnie w Wieliczce [ZDJĘCIA]

SPORTOWIEC MAŁOPOLSKI 2018 | Wybieramy najlepszych i najpopularniejszych sportowców

SPORTOWIEC MAŁOPOLSKI 2018 | Wybieramy najlepszych i najpopularniejszych sportowców

Bezdymna rewolucja - czy Polska wykorzysta tę szansę?

Bezdymna rewolucja - czy Polska wykorzysta tę szansę?