W górach i na szosie

Tegoroczna edycja składała się z 6 zawodów, a finał rozegrany został w minioną niedzielę w Szczyrku. Jakub Placzki w tym ostatnim starcie zajął wprawdzie szóste miejsce, ale bez większych problemów utrzymał 1. miejsce w łącznej punktacji. Tym razem lepiej od niego spisał się Bartosz Płachta, który był piąty i dzięki temu w klasyfikacji końcowej był drugi za Jakubem. Niewiele zresztą brakowało, aby zawodnicy OTC Oświęcim obsadzili całe podium, bowiem Dariusz Batek został ostatecznie sklasyfikowany na 4. miejscu. - Trasa w Szczyrku nie bardzo odpowiadała tej grupie naszych zawodników, można by powiedzieć paradoksalnie, że była za łatwa. Za dużo było odcinków płaskich, stąd nie mieli oni okazji pokazać swoich umiejętności - mówi prezes OTC Bogusław Luranc.

Udane starty zawodników OTC Oświęcim

Jakub Placzki, reprezentujący Oświęcimskie Towarzystwo Cyklistów zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji końcowej młodzików III Grand Prix MTB Beskidy - Żywiec 2000. Na podium w ostatecznej punktacji tego cyklu imprez stanęło jeszcze dwóch zawodników OTC Oświęcim.
 W Szczyrku nie zdołał obronić zajmowanego wcześniej drugiego miejsca wśród juniorów młodszych Grzegorz Cwynar. Zawodnik OTC w finałowej imprezie miał defekt i ostatecznie musiał zadowolić się 3. miejscem w punktacji łącznej.
 Dobrze spisał się podczas tej rywalizacji brązowy medalista niedawnych mistrzostw Polski juniorów Robert Majchrzyk, zajmując 2. miejsce. Nie wystarczyło to jednak do odrobienia strat z poprzednich startów i pozwoliło mu to zająć w klasyfikacji końcowej "tylko" 4. miejsce. O poprawę lokaty próbował walczyć z rywalami i kontuzją Grzegorz Luranc. Ta druga okazała się silniejsza i zawodnik OTC musiał się wycofać z ostatniego wyścigu, zajmując ostatecznie 6. miejsce.
 Miejsce na podium straciła wśród juniorek młodszych Monika Grzebinoga, która w związku ze startem w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w konkurencjach szosowych musiała zrezygnować z udziału w finale III Grand Prix MTB Beskidy - Żywiec 2000. Ostatecznie była 4. - Szkoda, że tak zbiegły się__terminy obu imprez. W tym wypadku start w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży był oczywiście ważniejszy. Monika reprezentowała tam Małopolskę. W Złotym Potoku startowała w dwóch konkurencjach - jeździe indywidualnej na czas i ze startu wspólnego. W tej pierwszej zajęła 19. miejsce, a w drugiej 10. Przypuszczam, że gdyby nie pechowa końcówka i kraksa na ostatniej rundzie mógł być w tej konkurencji medal. Monika, bowiem doszła rywalki, ale na finiszu trochę ze zmęczenia pościgiem, a także z braku doświadczenia dała się, mówiąc po kolarsku, zamknąć. Szkoda, bo finisz był pod górę, a to jej bardzo odpowiada. Warto jednak dodać, że Monika niewiele dotąd startowała na szosie - stwierdził trener Jerzy Rzepka.