W Halniaku młodzi podejmują walkę

IV LIGA PIŁKARSKA. Halniak Maków Podhalański wygrał wyjazdowe spotkanie z Niwą Nowa Wieś 1:0 (0:0), co ustawia zespół Sławomira Frączka w połowie tabeli.

18-letni Michał Sobinek FOT. JERZY ZABORSKI

Zwycięstwo makowian jest tym cenniejsze, bo w jego składzie wystąpiło czterech młodzieżowców. - Po przerwie na boisku zjawił się piąty taki zawodnik - zwraca uwagę Sławomir Frączek, trener Halniaka. - Myślę, że w kolejnych meczach może nie będziemy zwiększać liczby młodzieżowców, ale pewnie zostanie ona utrzymana na poziomie czterech zawodników.

Trener ma powody do zadowolenia z postawy 18-letniego Michała Sobinka, który w Nowej Wsi zagrał drugi seniorski mecz. - Chciałbym podkreślić, że boczna obrona, na której z konieczności występuje, nie jest jego nominalną pozycją - tłumaczy trener Frączek. - Jest środkowym obrońcą, ale odnalazł się w nowej dla siebie rzeczywistości i nie mogę mieć do niego zastrzeżeń.

Jesienią nie może się natomiast odnaleźć Bartłomiej Chrapkiewicz, który w Nowej Wsi po przerwie pojawił się na boisku. - Dał dobrą zmianę, ale to nie jest zawodnik z gatunku dżokerów - uważa trener Frączek. - On ma "ciągnąć" grę. Po to został sprowadzony do Makowa Podhalańskiego, więc liczę, że mecz w Nowej Wsi pomógł mu się odbudować.