Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W jakich miastach jest drogie OC?

(JM)
Małopolska/Śląsk. Koszty obowiązkowego ubezpieczenia OC są dość mocno uzależnione od miejsca zamieszkania kierowcy.

Mieszkańcy metropolii zwykle płacą wyższe składki niż osoby, które osiedliły się na terenie mniejszych miejscowości. Wyniki kalkulacji wykonanych przez użytkowników porównywarki Ubea.pl, potwierdzają opisywaną zależność. Wbrew pozorom, to nie Warszawa jest „najdroższą” lokalizacją.

Wynik odnotowany na terenie stolicy (1541 zł) o 16,84 proc. przewyższa średnią z osiemnastu analizowanych miast (1319 zł). Wśród porównywanych lokalizacji najlepiej prezentuje się Rzeszów (ok. 180 000 mieszkańców).

W tym mieście przeciętny koszt ubezpieczenia OC (874 zł) jest o jedną trzecią niższy od wyliczonej średniej. Zaskakująco wysokie składki odnotowano natomiast w Zielonej Górze i Gorzowie Wielkopolskim (ok. 120 000 mieszkańców).

- Ten przykład potwierdza, że średni koszt polisy OC nie zawsze jest dokładnie skorelowany z wielkością miasta. Do wyznaczenia składki ubezpieczyciele wykorzystują historyczne dane na temat częstotliwości szkód, a nie statystyki dotyczące liczby ludności - mówi Nina Kuczyńska z porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl.

Warto również odnotować, że w siedmiu analizowanych miastach (m.in. Warszawie, Krakowie, Łodzi i Poznaniu) najtańsze polisy proponowała firma Liberty Ubezpieczenia.

Oferta TUZ była najkorzystniejsza na terenie sześciu miast (m.in. Wrocławia, Szczecina i Kielc). Najwyższym poziomem średniej składki cechowały się natomiast polisy sprzedawane przez Compensę (10 lokalizacji) oraz InterRisk (6 lokalizacji).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski