Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

W karnych lepszy Metalic

Metalic - triumfator amatorskiej ligi piłki halowej w Czarnym Dunajcu Fot. Maciej Zubek
W poniedziałek poznaliśmy triumfatora kolejnej edycji rozgrywek amatorskiej ligi piłki halowej w Czarnym Dunajcu. Została nim drużyna Metalic, która w finale pokonała po rzutach karnych Hanzel.pl.

PIŁKA NOŻNA. Zakończyły się rozgrywki w Czarnym Dunajcu

To był mecz godny finału - do ostatnich sekund trzymał w wielkim napięciu. Po pierwszej połowie zanosiło się na to, że z tytułu cieszyć się będą gracze Hanzel.pl. Głównie za sprawą kapitalnie dysponowanego Grzegorza Handzla po 25 minutach prowadzili już bowiem 6-2. Po zmianie stron role się jednak odwróciły. Wystarczyło 15 minut, a duet Witold Worwa - Grzegorz Hajnos zupełnie zmienił oblicze spotkania i wyprowadził Metalic na prowadzenie 8-7. Potem Hanzel.pl wprawdzie wyrównał, ale za moment ponownie trafili rywale. Kiedy do końca meczu pozostawało 30 sekund, za dosyć wątpliwy faul w polu karnym jednego z zawodników Metalica zespół ten ukarany został rzutem karnym. Na gola zamienił go Handzel i w regulaminowym czasie mecz zakończył się wynikiem 9-9, co oznaczało, że po raz pierwszy w historii czarnodunajeckich rozgrywek sprawa mistrzostwa rozstrzygnie się w rzutach karnych. W nich lepsi okazali się gracze Metalica.

Tuż po meczu finałowym odbyła się uroczystość zakończenia rozgrywek. Z rąk organizatorów ligi Macieja Lenarta i Tadeusza Czepiela kapitanowie wszystkich drużyn odebrali dyplomy, a najlepsza trójka dodatkowo uhonorowana została medalami i okazałymi pucharami. Wyróżniono indywidualnie najlepszych zawodników. Królem strzelców słabszej grupy został Radosław Szepelak z Bielnki.pl, w grupie mocniejszej najlepszym strzelcem był Grzegorz Hajnos z Metalica. Najlepszym bramkarzem ligi uznano Wojciecha Batkiewicza z ekipy Hanzel.pl.

Mecz o 3 miejsce: Strumyk - Błękitni 6-4 (2-4). Bramki: Potrząsaj 2, Hryczyk, Kwak, M. Miętus, P. Miętus - Topór 2, Haberny, Styrczula.

Finał: Metalic - Hanzel.pl 9-9 (2-6), karne 3-2. Bramki: Hajnos 4, Worwa 3, Jasiński, Krzystyniak - Handzel 4, Mrożek 3, Piętka, Hełdak.

Końcowa kolejność sezonu 2009/2010: 1. Metalic, 2. Hanzel.pl, 3. Strumyk, 4. Błękitni, 5. Viva Zaskale, 6. Freestyle, 7. Śliwa, 8. Żubr, 9. Bielanka.pl, 10. Gruszka, 11. Szarotka, 12. Profil Stolarze, 13. Załuczne, 14. Drzewko, 15. Victoria.

Klasyfikacja strzelców (łącznie obu grup): 69 bramek - Radosław Szepelak (Bielanka.pl), 58 - Radosław Bulas (Profil), 57 - Grzegorz Hajnos (Metalic), 49 - Witold Worwa (Metalic), 40 - Wojciech Topór, Marcin Pająk (obaj Błękitni).