W kolejnym meczu Młoda Wisła zagrała bardzo nieskutecznie

Kasjusz Piwowarczyk dobrze spisywał się w roli środkowego obrońcy FOT. MACIEJ HOŁUJ
PIŁKA NOŻNA. Tylko remisem zakończył się kolejny mecz krakowskiej Wisły w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy.

Wisła Kraków - Piast Gliwice 1:1 (1:0)

1:0 Karłowicz 15, 1:1 Poznański 76.

Sędziował Grzegorz Pożarowszczyk (Lublin). Żołte kartki: Downar-Zapolski, Lepiarz - Polak, Biczysko, Parfieńczyk.

Wisła: Kocoń - Moskal, Chavez, Piwowarczyk, Lepiarz - Downar-Zapolski (90 Tomalski) - Stolarski (59 Pułka), Buras (70 Michalski), Garguła, Quioto - Karłowicz.

Piast: Kowalik - Parfieńczyk, Polak (64 Piewko), Kaczorowski, Biczysko - Łuszcz, Sikora, Borowiec, Kacprzyk (81 Stocki) - Poznański (78 Kochan), Jędrzejczyk.

Wisła rozpoczęła ten mecz bardzo dobrze i już w pierwszej minucie po główce Chaveza mogła wyjść na prowadzenie. Bardzo dobrze w ataku radził sobie Karłowicz, który był za silny i za szybki dla młodych obrońców Piasta. W 15 minucie napastnik Wisły uwolnił się spod opieki obrońcy, uderzył silnie na bramkę i piłka po rękach bramkarza wtoczyła się to bramki. Po chwili mogło być 2:0, ale Stolarski w sytuacji sam na sam trafił w bramkarza Piasta. Goście z Gliwic zagrażali bramce gospodarzy bardzo rzadko i wydawało się, że podopieczni Tomasza Kulawika pewnie wygrają ten mecz.

W II połowie największym grzechem gospodarzy była fatalna skuteczność. Dwukrotnie z bliska posyłał piłkę nad bramką Quioto, którego gra po prostu irytowała. Mylić się zaczął Karłowicz, który do 60 minuty mógł zdobyć dwa gole. Dobrą zmianę dał Pułka, ale cieniem na jego postawie kładzie się sytuacja z 64 min, kiedy w sytuacji sam na sam uderzył najgorzej jak mógł. W 78 minucie Poznańki popisał się kapitalnym uderzeniem z dystansu i Kocoń nie miał nic do powiedzenia.

W innych meczach: Legia - Zagłębie 4:0, Widzew - Polonia 2:0, Ruch - Podbeskidzie 3:2, Śląsk Górnik 3:2.

1.   Pogoń   8   19   21-7

2.   Lechia   8   18   18-10

3.   Legia   9   18   18-10

4.   Zagłębie   9   14   15-10

5.   Lech   8   13   12-7

6.   Widzew   9   13   8-5

7.   Śląsk   9   13   13-18

8.   Piast   9   13   15-28