W Koninkach "Joda" powrócił na szczyt

ART
KOLARSTWO. W Koninkach koło Mszany Dolnej rozegrane zostały zawody Gravity Cup, zaliczane do Pucharu Polski w zjeździe (II runda). W imprezie wystartowało prawie 150 downhillowców, a z bardzo dobrej strony pokazali się Małopolanie.

W elicie na pucharowy szczyt powrócił najbardziej utytułowany zawodnik w Polsce Maciej Jodko (MTB Team RMF FM Kraków). W I rundzie zajął 5. miejsce, a spośród krajowych kolarzy lepszy był wówczas od niego Arkadiusz Perin (FroPro). Teraz "Joda" wyprzedził w finale tego zawodnika o 1,26 s. Trzeci był najmłodszy w czołówce, ubiegłoroczny junior (10. w MŚ), wieliczanin Sławomir Łukasik (FroPro) - 1,71 straty do zwycięzcy. Ponadto 4. miejsce zajął Mikołaj Wincenciak z Myślenic (Dębnicki PKS Kraków Biotop), a 5. Rafał Kumorowski (Aquila Wadowice), reprezentant Polski i medalista MŚ w... cyklotrialu. W zjeździe, w którym też czasami startuje, również poradził sobie całkiem dobrze.

W zmaganiach juniorów triumfował myśleniczanin Maciej Hojnor (Top Riders), o 3,59 s przed Dominikiem Nowakowskim z Nowego Sącza (niezrzeszony) i 4,80 s przed Aramem Raoofem (MTB Team RMF FM). Szósty był kolejny z cyklotrialowców Aquili - Wojciech Czermak. Bohaterem zawodów został jednak myśleniczanin Michał Śliwa (Dębnicki PKS Kraków/Top Riders), który wygrał w masters I, a miał najlepszy czas dnia spośród wszystkich startujących. W open pań triumfowała Sonia Skrzypnik z Bytomia (SBR).

W amatorskich kategoriach (nie są zaliczane do PP) z miejsc na podium też cieszyli się zawodnicy z naszego regionu. Szczególnie zacięta rywalizacja była w hobby junior. Najlepszy okazał się Dominik Niewiadomy (RMK Tylmanowa), który o 0,04 s wyprzedził klubowego kolegę Adama Podgórskiego i 0,17 s Mateusza Smotera z Limanowej (Gravity Revolt). W hobby hardtail wygrał Kamil Tomczyński z Łodzi, przed Tomaszem Stanowskim z podmyślenickiego Lubnia i Dominikiem Nowakiem z Brzeska. W hobby full triumfował Bartosz Bugalski z Sopotu, przed Dariuszem Kutkiem z Makowa Podhalańskiego i Michałem Makowskim ze Szklarskiej Poręby.