W Koźminku odbyła się ostatnia, czwarta runda Pucharu Polski na szosie

(ŻUK)
Szymon Drobny (Krakus)
Szymon Drobny (Krakus) archiwum klubu
Kolarstwo. Z niezłej strony pokazali się zawodnicy Krakusa bbc Czaja Swoszowice. W rywalizacji na czas najlepiej spisała się Julia Rusnarczyk, która zajęła trzecie miejsce, tracąc 10 sekund do zwyciężczyni Zuzanny Olejniczak (KKS Gostyń).

Na 5. miejscu uplasowała się Martina Stecka, na 10. Weronika Grosicka. Dziewczęta miały do pokonania 11 km.

Julia jest cały czas wdobrej formie, która utrzymuje się odgórskich mistrzostw Polski _– mówi trener Krakusa Zbigniew Klęk. – _To niecodzienna sytuacja, że trzy zawodniczki zjednego klubu plasują się wpierwszej dziesiątce.

Najlepsza z krakowianek wśród juniorek była Aleksandra Dudzik – 12.

W rywalizacji juniorów bardzo dobrze spisał się Szymon Drobny. Trasę blisko 18 km pokonał z drugim czasem, o 50 sekund gorszym od zwycięzcy Damiana Papierskiego z Koźmianki. Filip Jarzyna był 5.

W rywalizacji ze startu wspólnego z krakowskiej ekipy najlepiej wypadła Rusnarczyk, która finiszowała na 4. pozycji.

W____Koźminku była płaska trasa – opowiada Klęk. – Pogoda nie sprzyjała, było deszczowo i____zimno. Ale musimy się przystosować, kolarze to twardzi sportowcy.

Nie wystąpiła Ewelina Sikora, która startowała z kadrą w 3-etapowym wyścigu w Holandii. Wkrótce okaże się, czy zawodniczka znajdzie się w kadrze na mistrzostwa świata.

Pojadą cztery najlepsze dziewczęta zostatniego zgrupowania kadry, adwie wrócą dodomu _– mówi Klęk. – _Będziemy zniecierpliwością czekać na__decyzję selekcjonera.

Krakowianie będą się przygotowywać do mistrzostw Polski na czas w jeździe drużynowej oraz dwójkami, odbędą się one w miejscowości Godziesze Wielkie koło Kalisza. – Wystąpimy tam w____optymalnym składzie – zapowiada trener.