Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Krakowie o zdrowiu i jakości życia - słodkie owoce Life Science Open Space 2015

Zbigniew Bartuś
Wydarzenie. Wszyscy zainteresowani innowacjami dla zdrowia i jakości życia zyskali niezwykle praktyczne narzędzie wsparcia i promocji współpracy.

Szósta konferencja Life Science Open Space w Krakowie zaowocowała nową odsłoną strony lifescienceopenspace.pl. To kompendium wiedzy o strategicznej specjalizacji Małopolski.

- Uczestnicy LSOS mieli możliwość wysłuchania 18 prezentacji, z których każda dotyczyła innowacyjnych technologii, projektów, idei i działań, i każda miała praktyczny cel: zachęcenie do działania, znalezienie partnera lub inwestora, wskazanie nowych możliwości i ścieżki rozwoju - opowiada Kazimierz Murzyn, prezes fundacji Klastra Life Science Kraków (LSK).

LSOS gromadzi w jednym miejscu i czasie partnerów zdolnych podjąć wspólne działania. Ponieważ innowacje w dziedzinie zdrowia i jakości życia w praktyce nie mogą być wdrożone samodzielnie, współpraca na wszystkich etapach rozwoju pomysłu jest nieodzowna.

- Networking, czyli proces wymiany informacji, zasobów, wzajemnego poparcia, prowadzony dzięki sieci wzajemnych kontaktów, jest elementem strategii każdego innowacyjnego przedsięwzięcia w środowisku naukowym i biznesowym. Dlatego na LSOS przyznajemy nagrodę za dobry przykład praktycznego podejścia do koncepcji Open Innovation. W tym roku zdobyła ją prezentacja „Knee Parkour Wearable - monitoring pracy kolana” - opisuje Kazimierz Murzyn.

Rafał Bill i Bartek Widlarz przyznają, że są „klasycznie rozumianym startupem, więc najpierw technologia, a potem modele biznesowe”. Co istotne, w trakcie dyskusji otrzymali liczne cenne informacje, które uświadomiły im nowe, wcześniej nierozważane możliwości. - Z __zaciekawieniem będziemy śledzić, jak rozwinie się ten projekt - mówi szef LSK.

Nagrodę za najlepszą prezentację LSOS zdobyła Patrycja Wizińska-Socha za „Pregnabit - telemedyczny monitoring dobrostanu płodu”. - Tym wyróżnieniem chcemy zwrócić uwagę na ważny i niedoceniany aspekt innowacyjności. Większość pomysłów przepada nie dlatego, że są bezwartościowe, ale dlatego, że ich autorzy nie potrafią należycie ukazać innym tej wartości. A __przecież wśród słuchaczy mogą być potencjalni partnerzy, inwestorzy - wyjaśnia Kazimierz Murzyn.

Wielkie emocje na LSOS 2015 wywołało wyzwanie, jakie firma PerkinElmer Polska skierowała do środowiska zajmującego się zdrowiem i jakością życia: za przedstawienie koncepcji i zademonstrowanie nowego zastosowania do celów diagnostycznych istniejącej technologii wzmocnionej luminescencji (ALPHA) przyznana zostanie nagroda pieniężna w wysokości 20 tys. zł. Oprócz tego autor najlepszej koncepcji zostanie zaproszony do współpracy przy komercjalizacji pomysłu. Wyzwanie ogłoszone podczas LSOS 2015 będzie miało swój finał w przyszłym roku.

- Spodziewamy się, że ten sposób nawiązania współpracy z globalnym liderem w dziedzinie technologii diagnostycznych zachęci kilkunastu specjalistów, którzy przedstawią swoje pomysły i z których kilka będziemy mogli wspólnie wdrożyć w przemyśle - mówi dr Andrzej Kasprzak z PerkinElmer Polska.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski