W Krakowie potrafią szybko pływać żabką

Artur Bogacki
Maciej Hołub (AZS AGH)
Maciej Hołub (AZS AGH) Fot. Andrzej Wiśniewski
Pływanie. Reprezentanci krakowskich klubów znaleźli się w czołówce zawodów Arena Grand Prix, które odbyły się w Lublinie. Na 50-metrowej pływalni najlepiej z tego grona spisał się Maciej Hołub (AZS AGH).

W rywalizacji na 50 m stylem klasycznym okazał się najszybszy w całej stawce, wygrywając z czasem 28,55. Na dwukrotnie dłuższym dystansie tym stylem zajął 2 lokatę (1.03,13 min), przegrywając walkę o zwycięstwo o 0,05 s z Bartłomiejem Roguskim (AZS AWF Warszawa).

W klasyfikacji na najlepszego żabkarza w kategorii open Hołub uplasował się na 2. pozycji, właśnie za tym rywalem. Z kolei w rankingu na najlepszego zawodnika całej imprezy sklasyfikowany został na 6. pozycji (1. był Tomasz Polewka z AZS AWF Katowice).

W akademickiej ekipie spod Wawelu medalistów było więcej. Anna Kawecka zajęła 3. lokatę na 50 m stylem dowolnym, a na 100 m była 4. Trzecie miejsca wywalczyli także Mateusz Unehegeuer na 100 m stylem grzbietowym (był także 5. na 50 m grzbietem), Krystian Bałabuch na 200 m zmiennym, Martyna Żarłok na 200 m grzbietowym oraz Paulina Uryga na 200 m klasycznym (na 50 i 100 m tym stylem rywalizację kończyła na 4. pozycji).

W kategorii juniorów 17-18-letnich Piotr Kurleto (AZS AGH) dwukrotnie był 2. - na 200 m kraulem i 50 m stylem motylkowym, a na 100 m dowolnym zajął 3. lokatę (ponadto w swej kategorii był 4. na 50 m dowolnym i 100 m motylkowym). Z kolei Paweł Szczepaniak (SMS Galicja Kraków) wśród 17-18-latków w stylu klasycznym był 4. na 50 m i 100 m.

Kolejne zawody z cyklu Arena Grand Prix odbędą się 29-30 kwietnia w Opolu. Tydzień wcześniej w Lublinie rozegrane zostaną Akademickie Mistrzostwa Polski. Najważniejsze impreza pierwszego półrocza planowana jest natomiast na 18-21 maja w Lublinie - w Głównych Mistrzostwach Polski zawodnicy walczyć będą o minima i miejsca w reprezentacji Polski na mistrzostwa świata na długim basenie (23-30 lipca w Budapeszcie).