MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Krakowie rozpoczęła się kolejna edycja targów łowieckich. HUNT EXPO potrwa do niedzieli. W tym roku nowa strefa tematyczna. KSOZ apeluje

Aleksandra Łabędź
Aleksandra Łabędź
To już 3. raz gdy w EXPO Kraków są organizowane Targi HUNT EXPO. W tym roku odbywają się one w dniach 19-21 kwietnia.
To już 3. raz gdy w EXPO Kraków są organizowane Targi HUNT EXPO. W tym roku odbywają się one w dniach 19-21 kwietnia. Wojciech Matusik
To już 3. raz gdy w EXPO Kraków są organizowane Targi HUNT EXPO. W tym roku odbywają się one w dniach 19-21 kwietnia. Na gości czeka ogrom różnorodnych atrakcji, m. in. debaty na aktualne tematy z udziałem przedstawicieli instytucji związanych z przyrodą, a także stanowiska ze sprzętem obozowym i bushcraftowym, pojazdy terenowe, elektronika i sprzęty przydatne w lesie, broń i amunicja, akcesoria dla psów i wiele innych. Jeszcze przed rozpoczęciem targów łowieckich Krakowskie Stowarzyszenie Obrony Zwierząt wystosowało apel sprzeciwu: - Nie dla Targów Łowiectwa!

- Ze względu na dynamiczny rozwój i ogromne zainteresowanie wystawców, impreza powiększyła się o drugą halę, a do dotychczasowych stref tematycznych: łowieckiej, leśnej i survivalowej dołącza strzelectwo sportowe. Dzięki specjalnej akcji zniżkowej „Sówka rabatówka” będzie można skorzystać z zakupu różnych produktów w bardzo atrakcyjnych cenach, wziąć udział w debatach na ważne dla branży tematy, podziwiać psy ras myśliwskich w ramach krajowej wystawy. Natomiast wszyscy miłośnicy strzelectwa będą mogli sprawdzić swoje umiejętności na dostępnych dla różnych typów broni torach strzeleckich. Z kolei fani aktywności na świeżym powietrzu zmierzą się w dzikim biegu z przeszkodami HUNT RUN Kraków - informują organizatorzy targów HUNT EXPO.

Tegoroczna oferta na targach jest bardzo bogata. W ofercie wystawienniczej znajdują się m.in.: sprzęt obozowy i bushcraftowy, pojazdy terenowe, elektronika i sprzęty przydatne w lesie i survivalu, broń, amunicja, sprzęt optyczny, noże i narzędzia, odzież myśliwska i outdoorowa, akcesoria dla psów, ozdoby i biżuteria, artykuły spożywcze, w tym legendarny Dziki Burger.

Jak przypominają organizatorzy: - Na gości czeka ogrom różnorodnych atrakcji. Debaty na aktualne tematy z udziałem przedstawicieli instytucji związanych z przyrodą „Świat się zmienia – przyszłość łowiectwa i gospodarki leśnej” i „Zarządzanie zasobami przyrody w mieście” oraz panel dyskusyjny „Damy Lasu – historie, pasje, wyzwania”, w którym o swoich doświadczeniach opowiedzą Panie związane prywatnie lub zawodowo z przyrodą.

Pasjonatów kynologii zainteresuje krajowa wystawa psów ras myśliwskich organizowana przez Związek Kynologiczny w Polsce, a fanów survivalu przyciągnie stoisko Stowarzyszenia Polskiej Szkoły Surwiwalu, na którym odbędą się warsztaty „Leśne rośliny w kuchni i apteczce – Rośliny w surwiwalu”, czyli coś do jedzenia, leczenia, ładnego dla oka i ducha oraz przetrwania w sytuacji kryzysowej, a także warsztaty dla dzieci „Plecak dziecka” – przygotowanie do wyprawy.

Sowy i ptaki drapieżne mają na HUNT EXPO honorowe miejsce

Symbolem tegorocznej edycji targów jest sowa zwana pójdźką. Wśród atrakcji targów znajdą się: prelekcja na temat badań ornitologicznych, pokazy Sokolników, wystawa zdjęć sów znakomitego polskiego fotografika przyrody, filmowca i podróżnika Włodzimierza Puchalskiego oraz wystawa fotografii na płótnie autorstwa Marty Pietrzyk z udziałem jej autorskich strojów i pięknych zwierząt - sów, jastrzębi, jeleni, koni, ukazująca oszałamiające portrety bratających się ludzi z naturą w krajobrazie.

Targi HUNT EXPO odbywają się w dniach 19-21 kwietnia w Międzynarodowym Centrum Targowo- Kongresowym EXPO Kraków przy ulicy Galicyjskiej 9.

19 kwietnia 2024 – 12:00 – 18:00, 20 kwietnia 2024 – 10:00 – 18:00 ,21 kwietnia 2024 – 10:00 – 16:00.

Nie dla Targów Łowiectwa! – apel Krakowskiego Stowarzyszenia Obrony Zwierząt (zamieszczony w całości)

"Krakowskie Stowarzyszenie Obrony Zwierząt protestuje przeciwko organizacji kolejnej edycji Targów Łowiectwa Hunt Expo, które mają się odbyć w dniach 19-21 kwietnia 2024 r. w Krakowie i apeluje o bojkot tego wydarzenia.

Uważamy, że Targi Łowiectwa są głęboko nieetyczne i szkodliwe, a promocja myślistwa jest jednoznaczna z promowaniem zabijania zwierząt dla rozrywki i przyjemności. Jest to propagowanie agresji i wynaturzeń, czyli zachowań niegodnych cywilizowanego człowieka. Upowszechnianie takiej patologii ma prowadzić do tego, że stanie się ona w odczuciu społecznym czymś zupełnie normalnym, tym bardziej, że wszystko to dzieje się pod obłudnymi i zakłamanymi hasłami miłości do przyrody. Kontakt z przyrodą naprawdę można jednak realizować w inny sposób niż zabijanie niewinnych zwierząt, a w żadnej definicji miłości nie ma mowy o krzywdzeniu i zabijaniu.

Targi Łowiectwa nakręcają przy tym popyt nie tylko na coraz bardziej wymyślne i krwawe akcesoria służące do mordowania dzikich zwierząt, ale także na produkty z nich pochodzące, takie jak skóry czy futra. A jest to wyjątkowo okrutny biznes, który już dawno powinien zniknąć z naszej przestrzeni publicznej.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku pod wpływem protestów zainicjowanych przez Krakowskie Stowarzyszenie Obrony Zwierząt z patronatu nad Targami Łowiectwa wycofał się Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i mamy nadzieję, że żaden kolejny prezydent nie będzie wspierał tego odrażającego projektu. Teraz zachęcamy natomiast Państwa do powszechnego bojkotu Targów Łowiecka i liczymy, że takie wydarzenie, jakim jest Hunt Expo (organizowane przez Targi w Krakowie sp. z o.o.), już nigdy więcej nie odbędzie się w naszym mieście" - czytamy w apelu Agnieszki Wypych, Prezes Krakowskiego Stowarzyszenia Obrony Zwierząt.

Mrówką na kleszcze

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski