W minionym okresie używanie flagi państwowej poza...

W minionym okresie używanie flagi państwowej poza określonymi dniami było zabronione

o. Leon Knabit

Dziennik Polski 24

Dziennik Polski 24

Sport to piękna rzecz - pisał pewien Chorwat po zwycięstwie jego drużyny nad Rosją podczas mundialu. Dziedzina, w której malutka Chorwacja może sobie poradzić z wielką Rosją.
W minionym okresie używanie flagi państwowej poza określonymi dniami było zabronione
Tak, gdy się odcedzi doping i afery finansowe, ma się do czynienia z jakąś wewnętrzną potrzebą człowieka. Nawet św. Paweł odwoływał się do zawodów sportowych. Zresztą religia koegzystuje ze sportem doskonale, chyba że gdzieś zanika i wtedy sport zajmuje jej miejsce.

Sport ma także niepodważalne miejsce, jedyne chyba, w jednoczeniu społeczeństwa. Zwycięstwo naszych sportowców w jakiejkolwiek dziedzinie jest zawsze przyjmowane tak samo przez wszystkich, niezależnie od opcji politycznych - myśmy wygrali! Albo - myśmy przegrali. Każdy normalny Polak cieszy się, że wreszcie gdzieś jesteśmy jedną Polską, a nie zbiorowiskiem zwalczających się partyjniaków przy zniesmaczonej reszcie, która chciałaby mieć wspaniałą Ojczyznę.

A może na stulecie niepodległości udałoby się znaleźć jeszcze coś, co łączy wszystkich Polaków? Prezydent RP zaproponował, by takim znakiem była flaga państwowa, biało-czerwona, jedyna. Jej znaczenie i wartość może zrozumieć szczególnie ten, kto przeżył czas okupacji, kiedy o biało-czerwonej nawet marzyć nie było można. Zresztą w minionym okresie też używanie flagi państwowej poza określonymi dniami było zabronione. Za bardzo kojarzyła się z tendencjami wolnościowymi.

A obecnie? Niechby wisiała przez cały rok wszędzie tam, gdzie są Polacy, kochający swoją Ojczyznę, Szkoda, że tak niewielu ten apel podjęło.Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo