Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W ministerialnych badaniach

WR
Pracownicy wynajętej przez ministerstwo firmy opracowują dane na podstawie rozmów i wypełniania ankiet. Interesuje ich także realizacja zadań w wiejskich placówkach oświatowych objętych otrzymanym przez gminę dofinansowaniem z Programu Aktywizacji Obszarów Wiejskich. Wczoraj spotkali się z burmistrzem Wieliczki Józefem Dudą, kierowniczką Wydziału Edukacji i Kultury Ewą Ptasznik oraz członkami Komisji Oświaty Rady Miejskiej Wieliczki. Na dziś (środa) zaplanowane jest spotkanie z dyrektorami szkół, a na jutro m.in. z rodzicami.

Szkoły gminy Wieliczka

   Od wczoraj do czwartku w gminie Wieliczka na zlecenie Ministerstwa Edukacji i Sportu sprawdzane jest wdrożenie reformy oświaty, zwłaszcza w kontekście funkcjonowania gimnazjów.
   - Ministerstwo prowadzi badania nad wdrożeniem reformy oświaty w wybranych przez siebie gminach i my również znaleźliśmy się w tym gronie. Badania obejmują także sprawdzenie, jak realizujemy zadania, na które otrzymaliśmy dofinansowanie z PAOW. Te dopiero się rozpoczną i to najprawdopodobniej od nowego roku szkolnego - mówi burmistrz Wieliczki Józef Duda. - Ze mną rozmawiano na temat zarządzania oświatą w naszej gminie, jakie miejsce inwestycje oświatowe zajmują w strategii rozwoju gminy, jakie nakłady ponosimy na oświatę. Pytano mnie również o problemy związane z wdrażaniem reformy i to również w kontekście najbliższych kilku lat - dodaje.
   Przypomnijmy, że gmina Wieliczka otrzymała z Banku Światowego w ramach komponentu oświatowego Programu Aktywizacji Obszarów Wiejskich 200 tys. zł dofinansowania na 4 zadania w 9 wiejskich szkołach. Na liście rankingowej Regionalnego Komitetu Sterującego województwa małopolskiego jej wniosek znalazł się jesienią ubiegłego roku na wysokim, 11. miejscu wśród blisko stu gmin lub powiatów, które zakwalifikowały się do projektu.__Pieniądze z PAOW mogą być przeznaczone tylko dla szkół wiejskich. Wniosek o przyznanie tych środków gmina złożyła do wojewody jeszcze w kwietniu ubiegłego roku wraz z uchwałą intencyjną Rady Miejskiej gwarantującą po otrzymaniu dofinansowania przeznaczenie w tegorocznym budżecie 135 tys. zł na realizację wnioskowanych zadań. Obejmują one szkolenia ogólnodydaktyczne i informatyczne dla nauczycieli i dyrektorów szkół, zakup pomocy dydaktycznych i nowego oprogramowania komputerowego dla wskazanych we wniosku placówek oświatowych. Wybrano ich dziewięć: dwa gimnazja wiejskie w Węgrzcach Wielkich i Koźmicach Wielkich oraz siedem podstawówek: w Golkowicach, Gorzkowie, Janowicach, Koźmicach Wielkich, Mietniowie, Śledziejowicach i Węgrzcach Wielkich.
(WR)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski