W Muszynie znów rodzi się drużyna na medal?

Łukasz Madej
Danica Radenković, czyli MVP sobotniego spotkania
Danica Radenković, czyli MVP sobotniego spotkania Jerzy Cebula
Ekstraklasa siatkarek. W 8. kolejce Orlen Ligi Polski Cukier Muszynianka zanotował już 7. wygraną. Jak do tej pory lepszy od Małopolanek był tylko Chemik Police.

Atom Trefl Sopot0
Polski Cukier Muszynianka3
(22:25, 13:25, 16:25)

Atom Trefl: Bełcik, Cooper, Efimienko, Kaczorowska, Leys, Zaroślińska, Durajczyk (libero) oraz Tokarska, McClendon, Miros, Anna Kaczmar, Matiasovska.
Polski Cukier Muszynianka: Radenković, Wojcieska, Plchotova, Różycka, Kurnikowska, Carter, Maj-Erwardt (libero).
Sędziowali: Magdalen Niewiarowska, Marcin Myszkowski. Widzów: 1090.
MVP: Danica Radenković (Polski Cukier)

Z naszpikowanym gwiazdami mistrzem Polski "Mineralne" na wyjeździe tylko momentami nawiązały wyrównaną walkę, ale potem u siebie wygrały 3:1 z wicemistrzem Polski, a w minioną sobotę potrzebowały tylko godziny i dziewięciu minut, żeby uporać się z trzecią drużyną poprzedniego sezonu.

- Właśnie po to, żeby wygrywać, pracujemy solidnie, uczciwie i z konkretnym planem. Dziewczyny chcą zwyciężać, a to wielka przyjemność, kiedy trafi się taki mecz jak ten - mówił zadowolony po sobotnim spotkaniu opiekun zespołu znad Popradu Bogdan Serwiński.

Najbardziej wyrównany był pierwszy set, którego losy rozstrzygnęły się dopiero w samej końcówce. Duża w tym zasługa bloku z Muszyny, który w decydujących momentach dwa razy zatrzymał ataki gospodyń.

Druga partia rozpoczęła się od prowadzenia 4:0 muszynianek. Potem było co prawda 5:5, ale przyjezdne szybko ponownie powiększyły przewagę. Trzeci i ostatni set to znów bardzo szybkie zwycięstwo "Mineralnych", gdyż Atom prowadził tylko 1:0...

W najbliższej kolejce muszynianki podejmą Tauron Dąbrowa Górnicza, czyli ostatniego półfinalistę minionych rozgrywek. - W euforię nie wpadamy. Wiemy, że to początek ligi. Wszystko, co najważniejsze, dopiero przed nami, ale oczywiście mam pełną wiarę w swój zespół - przypomina Serwiński.

Pozostałe mecze 8. kolejki Orlen Ligi: Pałac Bydgoszcz - PGNiG Nafta Piła 1:3 (25:23, 22:25, 21:25, 20:25), Chemik Police - SK Bank Legionovia 3:0 (25:21, 25:7, 25:18), Impel Wrocław - Budowlani Łódź 3:1 (25:15, 20:25, 25:13, 25:18), Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza - BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:2 (25:19, 13:25, 17:25, 25:15, 15:9). Dziś o godz. 18 Developres SkyRes Rzeszów - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.