W Niedomicach podział punktów

Jarosław Boduch
Dawid Kurzawski z Polanu (z lewej) i Przemysław Wróbel z Unii
Dawid Kurzawski z Polanu (z lewej) i Przemysław Wróbel z Unii Fot. Jarosław Boduch
A klasa Żabno. Derby dostarczyły spodziewanych emocji, w których obie drużyny zdobyły po dwa gole.

Unia Niedomice - Polan II Żabno 2:2 (1:0)
Bramki: 1:0 Lompczyk 33, 2:0 Pietraszewski 51, 2:1 Kurzawski 57, 2:2 Radoń 73.
Unia: Kardaś - BajorekI, M. JachymI, Świerczek, Kasztelewicz - P. Wróbel, ChodołaI, Dyja (74 Białas), Lompczyk (50 Zahora) - Załęski (85 Rychlik), Ptasznik (46 Pietraszewski).
Polan II: Kurpisz - JankowskiI, F. Wróbel (46 K. Jachym), Solak, M. Kijowski - StryczekI, Nogaś (61 Sołtysiak), ZielińskiI, Kurzawski - Radoń, M. Wróbel(58 Młodawski).
Sędziował: Piotr Mróz (Tarnów).
Widzów: 50.

Od pierwszej minuty derby stały pod znakiem walki, stąd garstka kibiców nie mogła narzekać na brak emocji. Jedyne trafienie przed przerwą było dziełem gospodarzy, gdy w 33 min akcję Załęskiego sfinalizował Lompczyk. W tej części gry Unia mogła zdobyć kolejne bramki, lecz w dogodnych sytuacjach w światło bramki nie trafiali Kasztelewicz i Bajorek. Swoje okazje bramkowe miały także rezerwy Polanu. Najpierw zza linii pola karnego minimalnie obok słupka uderzył Radoń, natomiast tuż przed przerwą w zamieszaniu podbramkowym strzał z 5 metrów M. Kijowskiego zablokowali obrońcy.

Tuż po zmianie stron zespół z Niedomic wykorzystał stały fragment gry i podwyższył prowadzenie. Po rzucie rożnym piłka trafiła przed pole karne do Kasztelewicza, ten skierował ją natychmiast w kierunku bramki, gdzie wprowadzony chwilę wcześniej do gry Pietraszewski z najbliższej odległości wpakował ją do siatki.

Wydawało się wówczas, że dwubramkowe prowadzenie pozwoli Unii kontrolować dalszy przebieg meczu. Tymczasem rywale dość szybko zabrali się za odrabianie strat. Już w 57 min po szybkim kontrataku i wrzutce Radonia, Kardaś nie opanował piłki, co skwapliwie wykorzystał Kurzawski trafiając do pustej bramki. Po kontaktowej bramce przyjezdni nadal nacierali na bramkę Unii, dążąc do jak najszybszego wyrównania. Rezerwy Polanu dopięły swego w 73 min meczu, gdy po wrzutce Młodawskiego, Kardasia strzałem głową uprzedził Radoń.

W ostatnim kwadransie gry obie ekipy miały okazję by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, jednak ostatecznie musiały zadowolić się podziałem punktów.

W innych meczach: Brzezówka - Kłos Słupiec 3:4 (1:1), Dobrowolski 22 karny, Irla 52, Gadawski 77 - Wilk 18, 58, Skiba 65, 75; Ilkowice - Zalipie 2:3 (2:1), Kozioł 15, 35 - Kaczówka 20, 65, Lizak 60; Dunajec Konary - Luszowice 0:3 (0:0), Laskowski 75, 78, Żurawski 86; Wola Radłowska - Olimpia Biskupice Radłowskie 2:0 (0:0), Przybyła 70, Wajnbrener 82; Strażak Karsy - Powiśle Bolesław 2:0 (1:0), Surdel 35, Woźniak 47; Mędrzechów - Dąbrovia II Dąbrowa Tarnowska 3:2 (1:1), J. Dynak 21, Bożek 47, Kaczor 62 - Majka 7, Wiśniowski 90+2.