W Nowym Brzesku powstanie fabryka mebli dla hoteli i...

W Nowym Brzesku powstanie fabryka mebli dla hoteli i restauracji

Zdjęcie autora materiału
Grzegorz Skowron

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

W Nowym Brzesku powstanie fabryka mebli dla hoteli i restauracji
Co najmniej 6 mln zł wyłożyły firma Walker, producent nietypowych mebli dla hoteli i restauracji, na budowę swojej fabryki w Nowym Brzesku.
W Nowym Brzesku powstanie fabryka mebli dla hoteli i restauracji
Zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego wydał właśnie trzecią decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Nowa inwestycja to utworzeniu zakładu produkującego meble i zabudowy autorskiego systemu Magic z przeznaczeniem do hoteli i restauracji. Inwestycja zostanie zrealizowana w Nowym Brzesku. Przedsiębiorca zadeklarował poniesienie kosztów kwalifikowanych w wysokości co najmniej 6 mln zł.

Przedsiębiorstwo od początku swojej działalności, tj. od 2003 roku zajmuje się produkcją nietypowego wyposażenia meblowego. W ciągu 15 lat działalności Walker zrealizował wiele inwestycji oraz projektów związanych z kompleksowym wyposażeniem ponad tysiąca obiektów oraz licznych inwestycji indywidualnych w zakresie meblarstwa.

Jak czytamy w komunikacie Krakowskiego Parku Technologicznego, firma „stale się rozwija m. in. poprzez ciągłe gromadzenie informacji oraz wiedzy na temat technologii oraz oczekiwań klientów w branży HoReCa, sklepów odzieżowych, stacji paliw, obiektów sportowych czy lokali prywatnych”.

To kolejna decyzja wydana dla małego przedsiębiorcy. W Małopolsce i powiecie jędrzejowskim przedsiębiorca może uzyskać od 35 (duży) do 55 proc. (mały) zwrotu kosztów inwestycji w postaci ulgi podatkowej w podatku CIT lub PIT. Na rozliczenie ulgi jest 12 lat od daty wydania decyzji o wsparciu.

Pierwszą, historyczną, decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji w Małopolsce otrzymała firma Valeo. Producent części samochodowych będzie reinwestować w Chrzanowie. Drugą decyzję otrzymała firma Exim Coding, która projektuje i wykonuje urządzenia drukująco-etykietujące do maszyn pakujących, części zamienne do nich, a także urządzenia wspomagające produkcję.

KONIECZNIE SPRAWDŹ:Święta uderzą nas po kieszeni. Wydamy więcej niż rok temu


Komentarze (3)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Czekamy na więcej

Trevor (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

To zasługa byłego burmistrza. Czekamy teraz na środki rządowe które nowy burmistrz obiecał i na giełdę.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Budowa

Xxx (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2

Ciekawe kiedy rusza z budową i rekrutacją?

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
I to jest dobra informacja!

Marek (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 6

I to jest dobra informacja! Mam nadzieję że z N. Brzeska będzie więcej takich dobrych wieści

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo