W Oświęcimiu pobiegli „Tropem Wilczym” [ZDJĘCIA]

Jerzy Zaborski
Start biegu w Oświęcimiu na 5000 metrów. Wśród uczestników najbardziej oryginalnie ubrany biegacz - Bogdan Gaweł. Fot. Jerzy Zaborski
Oświęcimskie Stowarzyszenie „Szansa” zorganizowało już VII edycję biegu „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Na dwóch dystansach rywalizowało 220 zawodników, czyli „rozeszły” się wszystkie pakiety. Jak podkreślają organizatorzy, chętnych było znacznie więcej.

Najstarszym uczestnikiem był 70-letni Leonard Kopijasz z Brzeszcz natomiast najmłodsza uczestniczka, Nadia Szymańska, miała zaledwie 3 lata. Najstarszy zawodnik i najmłodsza uczestniczka zostali nagrodzeni przez organizatorów.

Słodki upominek otrzymał Bogdan Gaweł, za najbardziej oryginalny strój. Ubrał się w mundur wojskowy. - Hełm jest oryginalny, z września 1939 roku – wyjawił uczestnik biegu. - Karabin maszynowy jest atrapą, ale swoją wagę ma. Jeśli doliczyć obuwie żołnierskie, to i inne akcesoria, dołożyłem sobie kilka kilogramów ciężaru.

Nic dziwnego, że każdy z uczestników biegu chciał pamiątkowe zdjęcie z najbardziej oryginalnie ubranym biegaczem.

Biegano na dwóch dystansach. Na 1963 metry wśród kobiet wygrała Klaudia Łaś, wyprzedzając Sylwię Łaś i Sonię Fałowską. Z kolei wśród mężczyzn triumfował Paweł Wójcik. Za nim uplasował się Przemysław Mendyk, a trzeci był Dawid Bizoń.

Z kolei w biegu na 5 km wśród kobiet wygrała Monika Puchajda. Za nim była Renata Kumor, a miejsce na najniższym stopniu podium wywalczyła Ewelina Graca.
Wśród mężczyzn zwyciężył Tomasz Wójcik. Drugi był Rafał Zelech, a trzecie miejsce zajął Przemysław Koziarz.

W klasyfikacji do 16 lat wyróżniono odpowiednio: Patryka Wieczorka, Paulinę Bilską i Szymona Kubiczka.