W Oświęcimiu Unia ma szansę na awans

Jerzy Zaborski
Hokej. Po dwóch dniach turnieju w grupie rywalizującej w Oświęcimiu szansę awansu do walki o medale Olimpiady Młodzieży mają trzy zespoły, w tym gospodarze, a miejsca są dwa. W Nowym Targu awans wywalczyły już Naprzód i Sokoły Toruń.

Dla gospodarzy premierowy mecz przeciwko JKH GKS Jastrzębie jeszcze na dobre się nie rozpoczął, a już się właściwie zakończył. Goście wygrali 8:4 (4:0, 3:3, 1:1), a bramki zdobyli: D. Paś 2, Bichta 2, Czech 2, Bryk, Jarosz – Wojtarowicz 2, Krzak, Hatłas.

Na początku niemal każdy strzał jastrzębian lądował w siatce Unii. – Bramkarze nam nie pomogli – powiedział Szymon Wojtarowicz, autor dwóch goli dla gospodarzy. – Trudno wrócić do gry, kiedy po niespełna 6 minutach przegrywa się 0:3.

Gdyby można było wyciąć pierwszą tercję, mecz byłby dla nas całkiem niezły _– ocenił Włodzimierz Urbańczyk, trener Unii. – _Pamiętajmy, że moja drużyna jest złożona z kilku roczników, a z wiodącego dla juniora młodszego mam tylko czwórkę. Z __kolei jastrzębianie są naszpikowani reprezentantami Polski.

W drugim meczu Unia pokonała Zagłębie 7:4 (1:2, 4:1, 2:1).

Polonia Bytom – Zagłębie Sosnowiec 12:2, JKH GKS Jastrzębie – Polonia 3:4 po dogrywce.

Sokoły Toruń – Tychy 3:2, Naprzód – UKH Dębica 5:0, Sokoły – Dębica 3:1, Naprzód – Tychy 6:2.