W poszukiwaniu młodych talentów w Operze Krakowskiej

W poszukiwaniu młodych talentów w Operze Krakowskiej

Paweł Gzyl

Gazeta Krakowska

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

„Studenci mają głos” to tytuł widowiska wokalnego, podczas którego wystąpią studenci Wydziału Wokalno-Aktorskiego krakowskiej Akademii Muzycznej. Obejrzymy je w najbliższą sobotę o godz. 18.30 w Operze Krakowskiej.
W poszukiwaniu młodych talentów w Operze Krakowskiej
Już 16 lutego usłyszymy studentów wykonujących najsłynniejsze arie i sceny z takich dzieł, jak: „Zemsta nietoperza”, „Tosca”, „Madama Butterfly”, „Księżniczka czardasza”, „Lakmé” czy „Carmen”.

– To twardy orzech do zgryzienia, bowiem arie z tych arcydzieł wykonywali i wciąż wykonują najsłynniejsi śpiewacy na scenach i estradach całego świata. Teraz zmierzą się z nimi młodzi adepci sztuki wokalnej – zapowiada Mateusz Ciupka z Opery Krakowskiej.

Koncert jest kolejnym przykładem współpracy między Operą Krakowską a Akademią Muzyczną. Studenci krakowskiej uczelni występowali już w „Weselu Figara” Wolfganga Amadeusza Mozarta w reżyserii Laco Adamika, pod kierownictwem muzycznym prof. Jacka Delekty, ówczesnego prorektora Akademii, a także w spektaklu edukacyjnym „Opera b/o” w reżyserii Włodzimierza Nurkowskiego. W 2016 roku obie instytucje zaprezentowały „Straszny dwór” Stanisława Moniuszki.

– Ideą Władz Wydziału Wokalno-Aktorskiego jest umożliwienie studentom-śpiewakom działań artystycznych w przestrzeni prawdziwego teatru operowego, co powoduje konfrontację ich możliwości z wymaganiami scenicznymi, orkiestrowymi, przestrzennymi i akustycznymi opery jako takiej – tłumaczy dr hab. Jacek Ozimkowski z krakowskiej Akademii Muzycznej.

Współpraca z Operą Krakowską daje możliwość lepszego poznania studentów przez dyrekcję krakowskiego teatru. co w wielu przypadkach kończy się odkryciem nowych talentów i nawiązaniem z nimi współpracy artystycznej na gruncie zawodowym.
Bilety w cenie 25 zł, 10 zł oraz 5 zł są do nabycia w kasie Opery Krakowskiej.

POLECAMY - KONIECZNIE SPRAWDŹ:WIDEO: Krótki wywiad: 3500 kamer na każdej latarni. Jak to ma wyglądać?

Autor: Joanna Urbaniec

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo