Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Proszowicach i powiecie sypnęło śniegiem. Gdzie dzwonić w sprawie odśnieżania?

Aleksander Gąciarz
Aleksander Gąciarz
Pierwsze większe opady śniegu nie spowodowały wysypu wypadków, czy kolizji na drogach powiatu proszowickiego. Nie zmienia to jednak faktu, że na wielu odcinkach warunki były trudne, a nawierzchnie dróg pokryte śniegiem, zmieniającym się w pośniegowe błoto. W takich okolicznościach trzeba było zachować dużą ostrożność i poruszać się wolniej.

Zapomniał o tym młody kierowca, który rano doprowadził do - niegroźnej na szczęście - kolizji z osobowym busem w Dalewicach. Nikomu z jej uczestników nic się nie stało, ale pojazdy zostały lekko uszkodzone. Generalnie jednak na drogach było spokojnie, a choć bywało ślisko, wszystkie były przejezdne.

Oficer dyżurujący na powiatowym stanowisku kierowania PSP w Proszowicach w godzinach południowych informował, że strażacy nie mieli w związku z warunkami pogodowymi żadnych wezwań. Druhowie z Nowego Brzeska pochwalili się za to w mediach społecznościowych filmem, na którym odśnieżają okolice remizy i placu Wolności swoim najnowszym nabytkiem, czyli quadem wyposażonym w pług.

Ponieważ zima na dobre jeszcze się nie rozpoczęła, a poważnych opadów śniegu dopiero można się spodziewać, warto wiedzieć, kto odpowiada za zimowe utrzymanie przynajmniej tych najważniejszych traktów na terenie powiatu. Poniżej wykaz firm i telefonów interwencyjnych.

Droga krajowa

Za zimowe utrzymanie drogi krajowej nr 79 Kraków – Sandomierz odpowiada firma ReDrog. W razie wystąpienia problemów należy kontaktować się z Punktem Obsługi Kontraktu tj. 14 651 37 47 lub 723 904 549. Można też zgłaszać problemy w siedzibie tarnowskiego Rejonu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad pod nr tel. 14 621 04 33.

Drogi wojewódzkie

W przypadku przebiegających przez powiat odcinków dróg wojewódzkich, firmą odpowiedzialną za ich zimowe utrzymanie jest Walkor, do którego można się zgłaszać pod całodobowym numerem telefonu 502 168 212. Firma ma w zakresie swoich obowiązków utrzymanie dróg nr 776 (Kraków – Proszowice – Ostrów), nr 775 (Słomniki – Proszowice – Nowe Brzesko) oraz fragment drogi nr 768 w gminie Koszyce. Osobą odpowiedzialną za kwestie zimowego utrzymania w Rejonie Dróg Wojewódzkich w Jakubowicach jest Sławomir Kaczor (tel. 12 386 38 30 lub 504 100 307).

Drogi powiatowe

Za drogi powiatowe odpowiadają w tym sezonie dwie firmy. W przypadku gmin Proszowice, Koniusza, Radziemice i Pałecznica drogi powiatowe odśnieża Agrobud z Piotrkowic Małych. Natomiast za gminy Koszyce i Nowe Brzesko odpowiada Firma Usługowa Krystiana Misiaszka z Koszyc. W razie wystąpienia problemów należy natomiast dzwonić do Zarządu Dróg Powiatowych pod nr tel. 12 386 20 13 lub całodobowe 512 283 341 lub 694 790)

W Proszowicach jak przed rokiem

W gminie Proszowice zimowe utrzymanie dróg gminnych wygląda tak, jak rok temu. Za ulice, place i chodniki na terenie miasta odpowiada spółka Wodociągi Proszowickie (tel. 12 389 33 98 lub całodobowy 12 386 11 70), natomiast w przypadku dróg gminnych poza miastem firma Kombud (tel. 12 386 23 89).

Polska policja wymienia flotę!

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski