W przyszłości w Krakowie?

AS
Zawody narciarskie w centrum dużego miasta i to jesienią? Okazuje się, że przy dzisiejszej technice to realne. W sobotę i w niedziele w centrum Düsseldorfu przeprowadzono pierwsze w tym seoznie zawody biegowe (w sprintach) o Puchar Świata.

Puchar Świata w narciarskich sprintach na ulicach Düsseldorfu

Organizatorzy przygotowali sztucznie zaśnieżoną 800-metrową pętlę o szerokości 5 metrów.
   W sobotę wśród kobiet wygrała Norweżka Marit Bjoergen, wśród mężczyzn Szwed Peter Larsson. Startowali także nasi reprezentanci, ale nie udało się im zakwalifikować do czołowej 16-tki, rywalizującej potem systemem pucharowym. Wśród pań Justyna Kowalczyk zajęła 36. miejsce, wśród panów Janusz Krężelok był 32., a Maciej Kreczmer 63.
   W niedzielę odbyły się biegi sztafetowe (6 razy 800 m). Zdominowali je reprezentanci Norwegii, wśród kobiet zwyciężyły Hilde Pedersen i Marit Bjoergen, a wśród mężczyzn Haavard Bjerkeli i Tor Arne Hetland.
   W rywalizacji mężczyzn startowali Janusz Krężelok i Maciej Kreczmer. Polacy nie awansowali do 10-drużynowego finału. W swoim półfinale zajęli 7. miejsce, a w sumie uzyskali 13. czas na 20 sztafet.
   Biegi sprinterskie coraz częściej odbywają się w dużych miastach. Takie zawody organizowały już Göteborg, Mediolan (w hali), przed rokiem propozycję zorganizowania PŚ w sprintach w Krakowie rzucił PZN. Proponowano trasę w... Rynku Głównym. Czy w przyszłości PŚ w sprintach zawita pod Wawel?